газ

Чому не можна замуровувати газові труби в стіни?

Донецькоблгаз пояснює, чому категорично не можна ховати газові труби в стінах.

Естетична складова – часто чи не найголовніша при плануванні ремонту. Все «зайве» хочеться прибрати подалі від очей. Але тут важливо пам’ятати: замуровувати газопровід у квартирі чи будинку ні в якому разі не можна!

Це унеможливлює доступ до нього фахівців для перевірки стану газопроводу, витоків газу та їх усунення, а отже є серйозним порушенням Правил безпеки систем газопостачання. Адже у разі витоку природного газу у замурованому газопроводі, він може виходити не в тому місці, де виникла аварійна ситуація, а через будь-який інший отвір, що може знаходитися навіть в іншому приміщенні.

Якщо вам потрібно «замаскувати» газопровід під дизайн інтер’єру, варто розглянути варіант встановлення короба для трубопроводів, який можна легко зняти у разі надзвичайної ситуації.

Зазначимо, що відповідно до пункту 9.6 Державних будівельні норм України, прокладання газопроводів всередині будинків та споруд слід передбачати відкритим. Допускається передбачати приховане прокладання газопроводів (крім газопроводів СВГ) всередині будинків усіх призначень у шахтах або каналах стін, що закриваються щитами, які легко знімаються та мають отвори.

Тому перед проведенням перепланування у приміщенні, в якому встановлене газове обладнання, радимо обов’язково проконсультуватися із фахівцями газової служби.

У випадку витоку газу — телефонуйте за єдиним номером аварійної газової служби 104!