Будуть зимувати без опалення. У Святогірську у прихисток заселяються містяни: які там умови

У Святогірську в пункт тимчасового проживання вже заселились понад три десятки людей. Тут зимуватимуть здебільшого жителі багатоповерхівок. Через розбиті тепломережі опалювальний сезон третю зиму поспіль в місті не почнеться. Цю будівлю першою підключили до централізованого водопостачання, далі планують відновити й подачу води на місто, розповів начальник Святогірської військової адміністрації Володимир Рибалкін. Які умови для містян цьогоріч — у репортажі Суспільного.

П’ятиповерхівка жительки Святогірська Людмили розбита російським обстрілом. Жінка на зиму зі своєї квартири переїхала до тимчасового прихистку, що облаштували влада.

“Два вікна в квартирі не зачиняються, там жити неможливо. Світла немає, нічого немає. Там тече, даху ж немає. Влітку було сухо, все висохло, і шпалери попадали. Там страшне”, — розповідає про свою оселю жінка.

Людмила, каже, житиме в цьому прихистку третій рік поспіль.

На зиму сюди переїхала й Таїсія, зимуватиме тут вдруге. Її квартира, говорить жінка, ціла, проте за час холодів там залишатися не може.

“Пенсіонерам звичайно важко виживати за таких умовах. Обігрівати квартиру важко буде кожному пенсіонерові. Нема опалення, нема води. Ходимо до джерела, набираємо воду”, — каже Таїсія.

Тут на зиму у пункті тимчасового проживання зможуть прийняти понад сотню жителів міста, здебільшого — мешканців багатоквартирних будинків. Є кімнати на трьох та на двох, в кожній є вбиральня та душова.

У пункті тимчасового проживання є окремі санвузли. Суспільне Донбас

“Сім’я окремо мешкає, до неї більше нікого не підселяють. Якщо люди самотні, вони кооперуються, якщо двомісний номер, наприклад, двоє чоловіків або дві жінки. У нас номери переважно тримісні”, — розповідає адміністраторка пункту тимчасового проживання Лідія Савчук.

Обладнані тут вітальня й кухня, де є холодильник та микрохвильовка.

Містяни почали заселятися з 1 листопада, за чотири дні заїхали 37 людей, цьогоріч очікують понад 80 мешканців, уточнює Лідія Савчук.

“Люди книги читають, в шашки грають. У нас молодих немає. Старше 60-ти, 70, 80 років. Такі вже всі літні люди”, — додає адміністраторка.

Вітальня у пункті тимчасового проживання у Святогірську. Суспільне Донбас

“Тут є своя котельня, тут є свій генератор дуже великий, який може все охопити і опрацювати повний комплекс. На сьогоднішній день в цьому об’єкті вода вже централізована, з крана тече та, яка вже піде потім по Святогірську”, — розказав начальник Святогірської МВА Володимир Рибалкін.

Люди житимуть в цьому пункті до 31 березня.

Рибалкін нагадав, що ця будівля — перша у місті, яку підключили до системи централізованого водопостачання у місті. Його у Святогірську не було після деокупації у вересня 2022 року. Окрім того, начальник МВА зауважив, що тим містянам, які лишаться зимувати у квартирах, цьогоріч міжнародні благодійники виплачуватимуть компенсацію за витрати на електроенергію для опалення квартир.