Тисячі онкохворих продовжують свою боротьбу і потребують висококваліфікованої допомоги. До лікування в умовах воєнного часу пристосовуються медики та пацієнти. Де і яку допомогу можуть отримати онкологічні хворі на Донеччині, розповів експерт департаменту охорони здоров`я Донецької облдержадміністрації за напрямком “Клінічна онкологія” Валерій Кєтов.
До повномасштабного вторгнення багато років у Краматорську працювало КНП “Обласне територіальне медичне об’єднання”. Після ворожого нападу структура медичного закладу змінилась і тепер складається з двох Центрів: один у Краматорську, інший – на заході країни.
Медичний центр “Схід” у Краматорську на Донеччині складається з таких відділень:
- відділення комбінованих методів лікування;
- радіологічне відділення;
- амбулаторно-поліклінічне відділення;
- кардіохірургічне відділення;
- відділення паліативної допомоги;
- відділення гемодіалізу.
Медичний центр “Захід” об’єднує:
- відділення комбінованих методів лікування м. Львів;
- відділення комбінованих методів лікування м. Стрій;
- відділення комбінованих методів лікування селище Вигода, Івано-Франківська область;
- амбулаторне-клінічне відділення.
“На всіх локаціях ми надаємо повний цикл допомоги, яка включає у себе всі методи лікування і діагностичні методи: від консультативних до променевих методів, таких як КТ і МРТ. Але у медцентрі “Захід”, на жаль, у нас нема променевого лікування. Так, як не змогли перемістити апарати і запустити», – уточнив Валерій Кєтов.
З Донецької області через бойові дії виїхали тисячі жителів і дехто з них потребує онкологічної допомоги. Тож за словами експерта, саме через це, було “прийняте рішення розширити зону надання медичних послуг”.
“В Донецькій області – 88 тис ВПО, Львівській області – 160 тис., Івано -Франківській – 88 тис., тому ми розмістили наші відділення у Львівській області і в Івано-Франківській області, а також залишилась наша організація у місті Краматорськ. Якщо розглядати відсоток по областях від загальної кількості ВПО, то ми можемо побачити, що найбільша кількість – це саме жителі Донецької області, незважаючи на зміну місця проживання, вони потребують високоспеціалізованої медичної допомоги. Більше 50% ВПО, це люди віком від 40 років і більше, а ця група найбільш вразлива до онкологічної патології», – пояснив експерт департаменту охорони здоров`я Донецької облдержадміністрації за напрямком “Клінічна онкологія” Валерій Кєтов.
Онкологічні хворі отримують всі дороговартісні препарати, проходять лікування та діагностику – безкоштовно.
Навіть, незважаючи на такий важкий час, лікарям вдалося збільшити обсяги надання допомоги за два роки. “Кількість консультацій зазнає найбільшого приросту – це було досягнуто за рахунок активного розвитку телемедицини. Разом з кількістю оперативних втручань була збільшена якість їх виконання і складність за рахунок покращення технічного оснащення лікарні, постійного професійного розвитку і навчання наших лікарів”, – розповів експерт.
У команді КНП “Обласне територіальне медичне об’єднання м. Краматорськ” у відділеннях різних міст зараз працює: 14 хірургів-онкологів та онкогінекологів, 10 лікарів хіміотерапевтів, 4 радіологи.
Залиште коментар
Розгорнути ▼