Борги краматорців за водопостачання зросли на понад 3 мільйони гривень за перший квартал цього року  

Борги краматорців за централізоване водопостачання та водовідведення почали стрімко зростати після повномасштабного вторгнення. У січні 2022 року заборгованість становила понад 102 мільйони гривень, за перший рік великої війни ця сума збільшилась на 66 мільйонів, у 2023 році – на 36 мільйонів. Вже на початок квітня цього року борг містян сягнув 208 мільйонів 40 тисяч гривень. Такі дані повідомило журналістам “Pro100media” комунальне підприємство “Краматорський водоканал” у відповіді на інформаційний запит.

“Період утворення заборгованості складається з терміну від одного місяця до трьох років і більше трьох років”, – зазначають на підприємстві.

Натепер понад 50 тисяч споживачів мають заборгованість, яка почала накопичуватись ще три роки тому. Це левова частка від усіх абонентів водоканалу. Найбільша сума заборгованості користувача послугою складає понад 50 тисяч гривень, а середня сума боргу – 3 500 тисяч гривень.

Тим, хто накопичив заборгованість комунальне підприємство пропонує укласти договори реструктуризації, тобто визначити суму, яку людина зможе сплачувати щомісяця, щоб погасити борг. Більш детально про умови читайте на сайті.

“Станом на 26 квітня оформлено 240 договорів на суму боргу 2 595,3 тис. грн. У тому числі за 2024 рік оформлено 16 договорів на суму боргу 84 тис. грн”, – повідомляється у відповіді підприємства на інформаційний запит.

З жовтня 2023 року комунальне підприємство звертається до суду з позовами на боржників. Вже подані заяви про видачу судового наказу на стягнення заборгованості на понад 17 мільйонів гривень.

“З жовтня 2023 року по квітень поточного року направлено до суду 700 заяв про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення на загальну суму боргу 17 141,9 тис. грн. і кількість таких позовів буде зростати щомісяця”, – уточнили на підприємстві.

За три місяці цього року заборгованість містян за воду зросла на 3 мільйони 700 тисяч гривень. Журналісти “Pro100media” вже висвітлювали ситуацію з боргами краматорців за водопостачання. Торік у листопаді сума заборгованості складала понад 197 мільйонів гривень, а боржників було 45 тисяч.