Активні, ініціативні, незламні. Жительки Краматорська на обласному конкурсі «Жінка Донеччини»

У Донецькій області проводиться конкурс «Жінка Донеччини». Серед номінанток жительки Краматорська, які лікують, інформують, збирають гроші для ЗСУ, популяризують українську культуру за кордоном і не тільки. Команда «Pro100Media» розповідає про номінанток.

“Жінка Донеччини”. Номінація “Медикиня року”


Євгенія Рибалко – старша медична сестра хірургічного відділення № 2 КНП «Міська лікарня №3» Краматорської міської ради. Євгенія навчалась у Костянтинівському медичному коледжі. Свій професійний шлях почала у донецькому реанімаційному відділенні. Після того як вийшла заміж, переїхала до Краматорська. У 2015 році починає працювати медичною сестрою у хірургії КЛПУ «Міський онкологічний диспансер». Старанну роботу медикині відзначили колеги. У 2019 році Євгенія обімаймає посаду старшої медичної сестри.


Багато планів було у молодої медикині, але війна майже все перекреслила. Втім Євгенія продовжила працювати, допомагаючи не лише цивільним, але й військовим. Попри небезпеку, яка чатує у прифронтовому місті, Євгенія виконує свої обов`язки – підтримує роботу відділення та моральний дух співробітників.

“Жінка Донеччини”. Номінація “Культурне досягнення року”

 Наталія Кулініч  директорка комунального закладу культури Міського палацу культури “Будівельник” Управління з гуманітарних питань Краматорської міської ради, керівник народного пошуково-дослідницького фольклористичного гурту “Курінець”.

 Після повномасштабного вторгнення Росіїї жінка евакуювалась спочатку на захід країни, а потім переїхала до Німеччини. Тут Наталія знайшла багато однодумців-земляків, які хотіли популяризувати українську культуру, розповідати про жахи війни, які кояться вдома і у той же час допомагати рідній країні.

Нталія з командою організували декілька заходів у міста Трабен-Трарбах : різдвяні свята, День вишиванки, акція пам’яті. На одному із заходів Наталія поділилась своїми жахливими спогадами: машину її старшого сина з невісткою та онукою окупанти розстріляли. Ця історія як й інші вразила німців. Гроші, які зібрали на заходах передали на потреби медичної первісної допомоги бригаді хірургів на Бахмутському напрямку. Також Наталія закупила та відправила медичне обладнання і ліки для стабілізаційного центру надання первинної допомоги для поранених на Донеччині.

“Жінка Донеччини”. Номінація “Підприємниця року”

Олена Кучерук або “Шалена Олена”, так її знають у Краматорську і Донецькій області, бо 13 років поспіль вона керувала організацією “Шалене Свято”.

Олена провела неймовірну кількість приватних та всеукраїнських заходів. Зокрема, “Паради наречених”, “Весільні виставки”, Всеукраїнські конкурси талантів для дітей і молоді “Шалений Фест”, конкурси моделей “Show Models” тощо. У неї була велика команда аніматорів, понад 200 костюмів і тони реквізиту.

Дитячі свята, міські та благодійні заходи. Життя вирувало до 24 лютого, після повномасштабного вторгнення Олена виїхала з Краматорська. Жінка мріє повернутися, бо нереалізованих проєктів ще багато.

“Жінка Донеччини”. Номінація “Журналістка року”

Ганна Новицька – журналіст, редактор.  Більшість мешканців Краматорська знає її з відеоматеріалів  «Ваша Думка». Повномасштабне вторгнення поділило життя  на «до» та «після». Трохи оговташись, Ганна завдяки підтримці Media Development Foundation та за підтримки Європейського фонду за демократію (EED) зібрала навколо себе групу однодумців та разом створили Громадську Організацію. Все для того аби відновити інформаційний простір в місті. Незабаром разом запустили новий незалежний медіапроєкт під назвою Про100Медіа.

У 2022 році Ганна створила ГО «Східний проєкт». На даний час працює Головою Правління ГО «Східний проєкт», журналістом та редактором медійного сайту «PR100Media».

“Жінка Донеччини”. Номінація “Вчителька року”

Оксана Гатченко багато років працює вчителем математики Краматорського ОЗЗСО «Академічний». Спеціаліст вищої категорії, має педагогічне звання «Учитель-методист».

За час своєї роботи вчителька підготувала багатьох переможців міських і обласних олімпіад. За останні 5 років має 10 переможців міського етапу і 3 переможців обласного етапу олімпіади з математики. Успішно працює в профільних фізико-математичних класах. Так, у 2022 році 7 її учнів здали НМТ з математики на 200 балів, а середній бал НМТ-2022 з математики в 11-Б класі, де Оксана Михайлівна була класним керівником – 184,36!

“Жінка Донеччини”. Номінація “Волонтерка року”

Лілія Кісліцина депутатка Краматорської міської ради VII скликання, гендерна радниця міського голови, волонтерка, громадська діячка: засновниця і президентка ГО «Об’єднання «Смарта»; координаторка Коаліції 1325 Донеччина; членкиня ради «Клубу підприємців Краматорська» (у 2012 р. президентка організації); членкиня вищої ради Всеукраїнського Клубу Успішних Жінок «Жінки України» (у 2018 р. голова ради).

За два десятки років громадської діяльності Лілія реалізувала низку успішних проєктів у напрямках освіти та просвітництва, гендерної рівності, охорони здоров’я, екології міста, патріотичного виховання, розвитку територій, близьких до зони військового конфлікту, благодійних та інших.

З початку збройного конфлікту в Україні у 2014 році Лілія зайняла активну громадянську позицію, долучилася до волонтерського руху з надання допомоги українській армії та вимушеним переселенцям. За свою волонтерську діяльність отримала державні нагороди, велику кількість грамот і подяк.

Жінка Донеччини”. Номінація “Культурне досягнення року”

Аліна Токарева народилась і виросла на Донеччині, у місті Краматорську.  Здобула вищу освіту за спеціальністю «Фінанси, банківська справа та страхування» в Донбаській державній машинобудівній академії. Дівчина вже не пам’ятає, коли саме зрозуміла, що працювати за фахом вже точно не зможе. Так її активна життєва позиція та ще й диплом з відзнакою привів Аліну на роботу до Управління з гуманітарних питань Краматорської міської ради.

За 5 років роботи в управлінні було зроблено чимало: це й організація обласного форуму лідерів студентського самоврядування «Веселка», фестивалю студентської творчості «СтудДія», міського молодіжного проєкту «Академія молодіжного самоврядування», створення Молодіжної ради (частиною якої вона була, працюючи секретарем ради), циклу соціальних відеороликів, присвячених відзначенню Дню вишиванки, Дню захисту дітей, Дню Конституції тощо.

Конкурс проводиться управлінням сім`ї, молоді  та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької обласної державної адміністрації у співпраці з громадськими організаціями у межах реалізації державної політики щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у Донецькій області.  

Інформація про всіх номінанток тут