“80 відсотків прибутку — на допомогу ветеранам”. Як працює соціальна кав’ярня у Краматорську

80 відсотків прибутку — на підтримку ветеранів російсько-української війни. У Краматорську діє соціальна кав’ярня “Поруч”. П’ять років тому її заснував один із військовослужбовців, він отримав грант на власну справу. Зараз закладом опікуються його рідні та друзі. Дохід витрачають на утримання двох ветеранських просторів у тилових регіонах України.

Як працює соціальне кафе та що мотивує його команду — у репортажі Суспільне Донбас.

Співробітниця соціальної кав’ярні “Поруч” Ірина розказує: вона, інженерка за фахом, працює тут рік. Булочки з шоколадом, популярні серед відвідувачів, каже жінка.

“Мені завжди подобалося займатися кухарством. Кондитеркою — більше. Люди купують, хвалять. Це саме приємне”, — каже співробітниця кав’ярні Ірина.

Соціальна кав’ярня в Краматорську працює п’ять років. Її заснував один із військовослужбовців, отримав грант на власну справу, говорить координаторка проєкту ветеранських просторів “Поруч” Яна Говядова.

“Була створена ветераном для того, щоб підтримувати роботу ветеранського простору. 80 відсотків доходу йде на підтримку сьогодні відповідно релокованого ветеранського простору”, — говорить координаторка проєкту ветеранських просторів “Поруч” Яна Говядова.

Зараз кав’ярнею керують рідні та друзі засновника, каже Яна. Ветеранських просторів, якими опікуються, тепер два — релокований з Донеччини на Кропивниччину та новий на Полтавщині. В обох надають допомогу учасникам бойових дій.

“Це юридична, психологічна підтримка, це робота з родинами — на зміцнення родинних стосунків. Спортивна реабілітація, і розвиток професійний, розвиток ветеранського бізнесу”.

Яна каже: зараз працюють і з ветеранами Донецької області, заходи — дистанційні.

“У нас була велика аудиторія, велика кількість відвідувачів до повномасштабного (вторгнення — ред.), то ми продовжуємо підтримувати з ними зв’язок, тобто — телефонуємо, по відеозв’язку спілкуємося, намагаємося не губитися”, — каже Яна.

Проводять і офлайн-заходи в тилових регіонах, розповідає Яна.

“У нас бувають виїзні заходи. Наприклад, у Дніпрі, в стайні, ми проводили захід для членів родин загиблих. У нас була там арттерапія і відповідно — спілкування з конями. Ми взяли такий, нетрадиційний спосіб малювання, який сам по собі є терапією. Такий є елемент, як малювання м’ятим папером”, — розповіла Яна.

Зараз у соціальній кав’ярні у Краматорську працюють троє співробітників, каже Яна Говядова. Відвідувачам пропонують 15 сортів кави й кілька видів випічки.