газ

5 правил безпечного користування газом у побуті

Природний газ є зручним та надійним способом опалення та приготування їжі, але водночас вимагає дотримання певних правил безпеки.

Донецькоблгаз нагадує прості поради для наших споживачів:

  • Забезпечте достатню вентиляцію у приміщенні, де використовуються газові прилади. Недостатня вентиляція може призвести до утворення чадного газу, який може бути смертельним для людини.
  • Регулярно перевіряйте газові прилади на наявність пошкоджень. При виявленні будь-яких несправностей негайно звертайтесь до спеціалізованої організації для ремонту або заміни.
  • Перевіряйте тягу в димових та вентиляційних каналах за допомогою легкої смужки паперу. Для цього треба прикласти смужку паперу до отвору вентиляційного каналу та отвору на газовому приладі. Якщо смужка залишається нерухомою або відхиляється в ваш бік — тяга відсутня — газовими приладами користуватись заборонено.
  • Після закінчення користування газовою плитою чи іншими газовими приладами переконайтеся, що всі пальники вимкнені. Не залишайте їх увімкненими без нагляду, оскільки це може призвести до нещасних випадків.
  • Своєчасно виконуйте технічне обслуговування газового обладнання. Для цього слід укласти договір на ТО газових приладів із компанією, яка має на це відповідний дозвіл.

Увага! Якщо в приміщенні Ви відчули запах газу негайно викликайте аварійну газову службу за телефоном 104.

Зберігайте ці правила та дотримуйтеся їх, щоб убезпечити себе та своїх близьких від нещасних випадків, пов’язаних з використанням газу!