33 тисячі учнів шкіл Донеччини досі не виїхали з області

Близько 33 тисяч дітей шкільного віку знаходяться на сьогоднішній день на території Донецької області. Такі дані навела на брифінгу директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Сідашева.

– На Донеччині 2022-2023 навчальний рік відбувається за дистанційною формою навчання, – констатувала Тетяна Сідашева. Вона нагадала, що в такому форматі працює 297 шкіл, в яких навчається на сьогодні понад сто тисяч учнів.

З них дві третини дітей виїхали з батьками за межі Донецької області (близько 27 тисяч з них знаходяться за кордоном, а майже 39 тисяч проживають в більш безпечних регіонах України).

Ті 33 тисячі учнів, що знаходяться на території Донецької області, теж здобувають освіту дистанційно. Як зазначила пані Тетяна, такі родини умовляють евакуюватись, а одночасно “ми постійно працюємо над тим, щоб ці діти могли отримувати якісну освіту, не зважаючи на ситуацію в області”.

І ще один показовий факт. З початку навчального року майже 10 тисяч учнів скористалися можливістю і пішли навчатися до інших шкіл там, де вони на сьогоднішній день мешкають, тобто в інших областях України. Ця цифра постійно зростає, бо батьки все частіше обирають для дітей на новому місці проживання заклади освіти, які працюють або в змішаному форматі, або в форматі офлайн.

Нагадаємо, що станом на кінець 2022 року у Краматорську у закладах загальної середньої освіти навчалось 16726 учнів, з них за кордон евакуйовано 5621 учні (33,61%), за межі ТГ евакуйовано 6832 учнів (40,85%), залишилося в громаді 3828 учнів (22,89%), перебувають на ТОТ 395 учнів (2,36%), відсутній зв’язок з 50 учнями (0,3%).