15 тисяч гектарів лісів у Лиманському та Слов’янському лісгоспах знищені внаслідок бойових дій

Внаслідок ворожих обстрілів у лісах виникають пожежі, рятувальники не можуть потрапити до місць займань через бойові дії. У Лиманському та Слов’янському лісгоспах від вогню постраждали здебільшого хвойні насадження. Натепер близько 10 тисяч гектарів лісу вигоріли у Лиманському лісгоспі та близько 5 тисяч – у Слов’янському. Про це під час брифінгу повідомив директор ДП “Слов’янське лісове господарство” Сергій Олійник.

“Також є окуповані території і території на яких проводяться активні бойові дії, це у Лиманському лісництві – Ямпільське лісництво, а у Слов’янському лісгоспі – це Часів`ярське лісництво”, – уточнив Сергій Олійник.

Торік у Слов’янському та Лиманському лісгоспах вдалося відновити 60 гектарів лісових насаджень. Втім для повного відновлення лісів знадобиться не один десяток років.

Крім того ліси потребують активного обстеження та розмінування, адже деякі території значно забруднені вибухонебезпечними предметами.

“Лиманський лісгосп, так як він був повністю окупований і зараз деокупований, вважається повністю забрудненим вибухонебезпечними предметами, вдалося розмінувати близько 1 000 тисячі гектарів”, – повідомив директор ДП “Слов’янське лісове господарство”.

Ще майже 700 гектарів очистили від вибухонебезпечних предметів у Слов’янському лісництві, а залишилось 2 000 тисячі.

Розмінуванням займаються з ДСНС, також допомагають військові підрозділи.