14 мільйонів євро компенсації: міська рада Маріуполя виграла судовий позов до Росії

Маріупольська міська рада виграла у Росії судовий позов щодо компенсації знищеного комунального підприємства “Маріупольське трамвайно-тролейбусне управління”.

Про це у Telegram повідомив міський голова Вадим Бойченко, повідомляє Суспільне.

Господарський суд Донецької області оцінив шкоду у 14 мільйонів євро.

“Ми знаємо, що отримати відшкодування буде складно. Але ця справа — перший крок на початку великого процесу з відшкодування втрат маріупольській громаді. Це довгий процес, який потребує наполегливої роботи фахових юристів. Зараз ми починаємо формувати юридичну базу для подальшого створення прецедентів у міжнародних інстанціях, які запустять механізм компенсацій як для юридичних, так і приватних осіб, ” — написав Бойченко.

Що відомо про руйнування інфраструктури тимчасово окупованого Маріуполя

У липні 2022 року Маріупольська міська рада повідомляла, що у місті знищена вся інфраструктура громадського транспорту, близько 90 відсотків не підлягає ремонту. На відновлення того рівня, що було – необхідні сотні мільйонів інвестицій та до трьох років роботи.

“Російські окупанти знищили майже весь транспорт, який було закуплено за останні п‘ять років. 259 автобусів, тролейбусів та трамваїв пошкоджено, близько 90% повністю знищені та не підлягають оновленню. Більш-менш вцілілий транспорт окупанти намагаються відремонтувати та відправляють його до Донецька”, розповіли в мерії.

У міськраді додали, що зруйновані 95%, тобто понад 50 км, тролейбусної та трамвайної контактної мережі.