12 сіл Донеччини отримали допомогу в рамках проєкту “Мобільні клініки”

Жителі Донеччини, які через бойові дії мають обмежений доступ до медичних послуг, можуть пройти лікування та діагностику у рамках проєкту “Мобільні клініки”. Це сучасні медичні буси з необхідним обладнанням. У таких клініках на “колесах” працюють лікарі, які приїжджають до міст та сіл, де є нагальна потреба у медичній допомозі. Зокрема, це профронтові села, розповів під час брифінгу представник департаменту головної інспекції та дотримання прав людини Національної поліції України Сергій Сидоров.

“Лікарі прописують курс лікування і надають медичні препарати на лікування цього діагнозу саме на місяць. Місяць людина лікується, після того вони приїжджають ще раз діагностують, роблять висновки: чи дієве це лікування, чи щось корегувати, якщо потрібні ще ліки, то додають», – пояснив представник департаменту головної інспекції та дотримання прав людини Національної поліції.

Проєкт реалізується завдяки співпраці Донецької ОВА з Альянсом громадського здоровя, а також Департаментом головної інспекції та дотримання прав людини.

Враховуючи близькість бойових дій, перед візитом лікарів ретельно продумується безпекова складова. За словами Сергія Сидорова, людей не збирають біля “клінік”, у потрібний час за ними приїжджає машина і відвозить на діагностику чи лікування. Інформує про дату приїзду медиків староста села.

Натепер в рамках проєкту “Мобільні клініки” медичну допомогу отримали 484 людини у 12 селах області.