шахраї

10 мільйонів грн мешканці Краматорського району втратили через шахраїв протягом року

Минулого року мешканці Краматорського району перерахували шахраям понад 10 мільйонів гривень.

Про це повідомляє Краматорське районне управління поліції Донецької області.

Тільки за останній тиждень вісім жителів району втратили понад 270 тисяч гривень.

Більше 50% шахрайств пов’язані з використанням банківських карток та купівлі товарів через Інтернет.

«Доброго дня. Вас турбує служба безпеки вашого банку. З вашої карти зараз відбувається переказ грошей» – приблизно з таких слів починаються «банківські» афери.

Приводи, за якими шахраї телефонують найрізноманітніші: повідомляють про те, що ваша картка заблокована, застерігають від шахраїв та несанкціонованих переказах, пропонують застрахувати рахунок тощо.

Кілька рядків завченого тексту, вимовлені поставленим голосом потенційним жертвам, приносять шахраям не один мільйон легкої виручки.

Поліцейські закликають мешканців бути пильними. Та ні в якому разі: нікому не повідомляти дані про свою банківську картку: пін-код,СVV-код, строк дії карти, паролі з смс-повідомлень, які надходять від банку на мобільний, не переводити гроші, незважаючи на цілком «переконливі» аргументи.

Вигідна ціна та терміновий продаж товару – цим маневрують фейкові продавці.

Після погодження з умов купівлі-продажу, громадяни перерахували «продавцям» задаток або всю суму за товар. Зайве говорити, що оплачені покупки так і не були їм доставлені, а «продавці» безслідно зникали.

Декілька правила безпечного онлайн-шопінгу: перевірте інформацію про продавця (почитайте відгуки про нього в інтернеті), використовуйте функцію післяплати, не повідомляйте персональні дані, які маєте право знати лише ви: термін дії банківської картки, коди, одноразові паролі, які надходять на телефон, ніколи не переходьте за посиланням від незнайомців, бо воно веде на фальшиві сайти.

Шахрайства – це вид злочинів, який документується чи не найважче, до того ж злочинці часто діють з тимчасово окупованої території, в’язниць або з-за кордону. Незважаючи на це, поліцейські притягують до відповідальності шахраїв.

Так, поліцейські Краматорського райуправління поліції спільно з кіберполіцейськми

припинили діяльність шахрайського угруповання. Зловмисники під приводом надання допомоги переселенцям від благодійних фондів та держави отримували дані банківських карток громадян та привласнювали їх заощадження.

Незважаючи на всі застереження про те, що орудують шахраї, в цьому році 322 жителя Краматорського району стали жертвами аферистів.