Патріотичні браслети від краматорської майстрині носять військові з усієї України

Патріотичні Браслети – це не тільки гарний аксесуар, але і талісман на удачу. Унікальність такого браслета в тому, що його можуть носити всі, незалежно від статі. Зараз можна побачити такі браслети у продажі, але той, який ви зробите своїми руками з ними ніколи не зрівняється. Адже в нього вклали фантазію, настрій і частинку себе. Сплести такий браслет легко, головне робити все з любов’ю і це дійсно може принести щастя й удачу, вважає краматорська майстриня Тоня Чергинська.

Декілька місяців вона займається рукоділлям. Жінка має велике бажання робити приємні сувеніри для українських воїнів, тому вирішила виготовляти браслети на замовлення.  В інтерв’ю журналісту “Pro100 Media” краматорка розповіла чому вирішила опанувати нову справу та скільки часу йде на виготовлення прикрас.

Яким ви запам’ятили 24 лютого 2022 року?

До повномасштабного вторгнення я працювала в одному в дитячому садочку. 24 лютого вранці, як і усі містяни, прокинулася від вибухів і перші кілька днів була розгублена – не знала що робити далі. Я розуміла, що ні відвести дітей у дитячий садок, ні піти на роботу вже не зможу. Пізніше, коли зателефонували з роботи та сказали не виходити, і чекати на подальші вказівки, я остаточно усвідомила що тепер все серйозно.

Коли ви прийняли рішення евакуюватись з Краматорська?

З міста ми поїхали 7 квітня, тому що вже було небезпечно. Самі ми, можливо, і залишилися б у Краматорську, але було дуже страшно за дитину. Поїхали ми до Дніпра, хоча спочатку планували їхати на західну частину України. Але знайомий волонтер запропонував пожити у нього на дачі. Ми жили там до вересня, а потім орендували інше житло.

Як ви почали плести патріотичні браслети?
З ранніх років я захоплювалася вишивкою. Вже у Дніпрі вирішила розпочати плести бісером. Спочатку вишила мішечок з кавою, яку подарувала знайомому. Потім мій кум, який на той момент вже захищав Україну, попросив вишити йому браслет з позивним. Тоді в мене і виникла ідея продавати патріотичні аксесуари. Я виклала відео з браслетом у Тік-тоці, і з того моменту почалися замовлення.

Чи користується зараз справа попитом?

Так, зараз серед замовників здебільшого військові. Вони кажуть, що такий браслет не прикраса, а пізнавальний знак. Пишуть мені, роблять замовлення, і за кілька днів прикраса готова. За два місяці я виготовила понад 100 браслетів. Найчастіше бере один військовий, а потім його побратими замовляють ще

Скільки часу ви витрачаєте на плетіння одного браслету?

На це йде близько трьох годин, в день виходить виготовити приблизно два вироби. Ще я роблю підвіски в машину та значки з групою крові, але попитом вони користуються меншим.

Як замовити ваші вироби?
Щоб замовити браслет, потрібно написати мені у соцмережах.

toc3689 – инстаграм

@tska18 – телеграм

@tos.tos2 – тик ток

Після евакуації з Краматорська ви повертилися до міста?

Була за цей час в Краматорську лише раз – влітку, коли приїхала за речами. На той час багато хто повернувся до міста, незважаючи на те, що ворожі обстріли там були. Я йшла вулицею і бачила як  грають діти під завивання сирен, більшість магазинів було закрито. На той момент відчуття міста, що динамічно розвивається, як це було до початку повномасштабного вторгнення, не було.

Які у вас плани на майбутнє?
Надалі думаю розвивати свою творчість у Дніпрі, в Краматорськ до остаточної Перемоги України повертатись не буду. Насправді дуже хочеться додому. За багато місяців я так і не звикла до нового життя. І тут у нас немає нічого свого, а у Краматорську навіть посаджені біля під’їзду дерева – рідні.