Наталія Бабкіна – тренерка флай-йоги, фітнес-інструкторка з Краматорська. Війна змусила Наталію з родиною двічі покидати рідне місто. Вперше у 2014 році та в друге – у 2022 році Наталія евакуювалася з родиною до Львова.
Наталіє, яким було Ваше життя до початку війни?
Як і в усіх українців, для мене в минулому, у тому світі, який змінився 24 лютого 2022 року, залишилося стабільне та комфортне життя. А зараз події не збігаються з очікуваннями… Навчаюся бути готовою до будь-якого життєвого повороту. Це дуже нагадує мій улюблений вид тренування – йогу з гамаком. У ній гамак є дуже нестабільною опорою і завдання практикуючого – зреагувати та синхронізувати свої рухи з рухом гамака. Такі заняття, як і реалії сьогодення, вчать глибокого контролю на рівні тіла та на рівні думок.
Що надихнуло Вас стати інструктором флай-йоги? Де Ви навчались?
Під час моєї першої евакуації до Львова…це було досить спонтанно. Блукаючи старовинними вуличками, побачила у відкритому вікні червоні полотна, що звисали зі стелі. «Красиво та інтригуючи,» – подумала я. Дізнавшись, що це спортивна студія та напрямок називається «Fly-yoga», я, звичайно ж, записалася на заняття. Маючи 4-річний досвід роботи фітнес-інструктором, з таким обладнанням ще не зустрічалася. Одного заняття було достатньо, щоб гамак назавжди підкорив моє тіло особливими відчуттями, мозок – інтелектуальним перезавантаженням, а душу – естетикою процесу. Кілька занять поселили в мені бажання започаткувати цей напрямок у Краматорську. Повернувшись за кілька місяців додому, я пройшла навчання в українському представництві «Першої Школи Інструкторів Йога Флай, Бангкок». Набрала першу групу флай-йоги у краматорській фітнес-студії «Колібрі».
Якось одна із клієнток запитала, чи може з нею прийти дочка? Заняття сподобалося обом. Тоді прийшло розуміння, що варто сформувати окремі групи для дорослих та дітей. У дорослих групах я робила наголос на йогу, у дитячих – на повітряну акробатику. У 2022 році у мене були дорослі та три дитячі групи, сформовані залежно від рівня володіння гамаком та віку дитини.
З якими труднощами Ви стикнулися під час евакуації?
Рішення про евакуацію ухвалила не відразу. Мені здавалося, що цей жах не може тривати довго. Я прокинуся і війна закінчиться. Сподівалася на швидку перемогу… З середини березня 2022 року відновила у Краматорську групові заняття. Мені здавалося, що я адаптувалась до ситуації. Але це тільки здавалося… Мені важко згадувалася послідовність знайомих вправ. І це з досвідом роботи у фітнес-індустрії 12 років. А черговий авіаудар по Краматорську змусив зібрати валізу.
Я дуже вдячна кожному, хто дав мені та моїй родині ночівлю у дорозі зі сходу на захід України: Валерію з Кропивницького, Світлані з Вінниці, Вірі та Варварі зі Львова. З деякими людьми я познайомилася на сайті «Прихисток», де шукала місце для ночівлі та відпочинку у дорозі. Вони ділилися з нами своїм домом та вечерею.
У Львові ми орендували 2-кімнатну квартиру, в якій багато чого не працювало. Газовий водонагрівач був поламаний, холодильник не морозив, пральна машина до втручання майстра не працювала, світло вмикалося не скрізь. Але було головне: було відчуття безпеки та багато спальних місць. Ми могли там спокійно спати та навіть дати притулок моїй сестрі з маленькими племінниками, які евакуювалися з Харкова. Ця квартира-«рукавичка» вмістила 5 дорослих, 2 дітей та 2 котів.
За 3 тижні власник квартири вирішив її продавати. Почалася низка «показів» – рієлтор приходила з потенційними покупцями кілька разів на день. З угодою щось не склалося, і власник в усній формі продовжив нам оренду на 6 місяців. Але за кілька тижнів передумав і відновив продаж та «покази». Як мені пояснили, що це нормальна ситуація у Львові: навіть якщо в тебе сплачено оренду, це не виключає явку в цей період ріелтора з гостями. Чому ми не переїхали на початку історії з продажем? Для оренди квартири у Львові потрібно одразу сплатити 1-й місяць, заставний місяць та послуги рієлтора (а це 100% вартості оренди одного місяця). Мені хотілося мінімізувати витрати. Але переїжджати таки довелося. Попри всю ситуацію, я вдячна господареві квартири за те, що був дах над головою та можливість перепочити та прийняти рішення, що робити далі.
Як переїзд вплинув на Вас та Вашу родину?
Зараз ми з рідними перебуваємо далеко один від одного. У різних містах та різних країнах (Черкаси, Тернопіль, Краматорськ, Дружківка, Буча, Естонія, Польща, Німеччина). Спілкуємося завдяки гаджетам та соцмережам. Дочку бачу через екран телефону. Між «обнімашками» з нею перерва була 8 місяців.
Чи складно було відновити тренерську діяльність на новому місці?
Майже одразу я отримала запит від своїх клієнтів про онлайн заняття. Такий досвід був набутий ще під час першого локдауну. Онлайн фітнес відновила у травні 2022 року. Щоб розпочати тренування, мені знадобився Скайп, простір площею 2 кв.м та килимок із ванної. В якості обладнання застосовую те, що є в будь-якому будинку: пластикові пляшки з водою (як гантелі), рушник (замість coreband), держак від швабри (замість боді-бару), стілець, стіну. З вересня відкрила ще одну онлайн групу напряму – пілатес. Зараз зі мною в Скайпі займаються дівчата з Краматорська, яких розкидала війна по всій Україні та країнах Європи. Приєдналися і нові клієнтки, з якими я вже познайомилася онлайн.
Знайти мене можна у Skype: Бабкіна Наталія чи в Instagram: babkinanatalie
Наталіє, яке оснащення та які форми роботи Ви використовуєте?
Якщо Ви маєте на увазі формати роботи, то зараз я працюю офлайн та онлайн. Працюю у двох чудових львівських студіях. Викладаю там напрямки sky yoga та пренатальну підготовку для майбутніх мам. У студіях не зовсім такі гамаки, які я використовувала у Краматорську. Інші розміри та тканина гамака, є спеціальні ручки. Тому і назва інша – саме sky yoga. У зв’язку з цим набір вправ змінився. З’явилися і нововведення, наприклад, використання гамака у пренатальній підготовці. Для мене це цікавий досвід.
В онлайн форматі існує дві групи: інтенсивний фітнес та пілатес. Вправи направлені на покращення постави, зняття болю, зміцнення м’язів, зменшення ваги та розвиток гнучкості. Також є персональні онлайн заняття на яких долаємо особисті проблеми фізичного стану. Для онлайн занять використовую доступні речі, що є в кожному будинку та займають мало місця, наприклад, круговий фітнес-еспандер.
Чи допомагають заняття флай-йогою та пілатесом долати стрес та зберігати емоційне здоров’я в умовах війни?
Йога з гамаком – це ваша єдина можливість, хоч і на віддаленому рівні, але все ж таки повернутися в стан немовляти в утробі матері. Отже, відчути себе захищеним, поринути у неймовірне відчуття дитинства, польоту та невагомості. І саме відтворення такого стану дає кожному емоційне розвантаження, знімає нервову напругу та стрес, покращує сон. Турбота про психічне здоров’я дуже важлива у період війни особливо!
Шавасана в гамаку унікальна за відчуттями: змінюється спосіб мислення, йдуть страхи, ти вчишся слухати та, що важливо, розуміти себе. А регулярно практикуючи повітряні асани, можна перевернути свідомість, інакше поглянути на речі, розвинути нестандартне мислення.
Спортивна активність стимулює вироблення ендорфінів, розвиває здорове мислення. А це те, що, на мою думку, необхідно кожному, хто перебуває у хронічному стресі війни.
Чим корисні заняття флай-йогою?
Про користь fly-йоги можна говорити дуже довго. Вона рятує людей, які ведуть сидячий спосіб життя, і велику частину дня проводять у «позі креветки». Витягування хребта під власною вагою дає терапевтичний ефект для опорно-рухового апарату, знімає напругу.
Перевернуті асани сприяють відтоку крові, що застоялася, від нижніх кінцівок, збагаченню киснем клітин мозку, оновленню ендокринної системи.
Елементи акробатики, які виконуються за допомогою гамака, розкриють потенціал вашого тіла і слово “йога” звучатиме для вас по-іншому. Загалом, на першому занятті ви переконаєтеся, що завдяки гамаку можна виконувати ті позиції, які без гамака здавалися абсолютно недосяжними.
Шавасана в гамаку, що похитується, дає особливе відчуття розслаблення і задоволення. Це обов’язково слід відчути на власному досвіді.
У ці відчуття хочеться повертатися знову і знову. І це підтверджують зустрічі з моїми клієнтами краматорцями вже у львівських студіях. Світлана, бувши у Львові, знайшла час побувати на моїх заняттях sky yoga та спробувати гамак з ручками. З Веронікою, дівчинкою-підлітком, яка приїхала до Львова побачитися з рідними, ми згадали повітряну акробатику на гамаках.
Чи існують протипоказання до занять?
Заняття в гамаках варто відкласти, якщо ви перебуваєте у фазі загострення будь-якого захворювання. Тренування з гамаком протипоказані людям, які мають гіпертонію 2-3 стадії, атеросклероз, тромбофлебіт, тромбоз. За наявності інших індивідуальних особливостей Sky Yoga може застосовуватися для релаксації зі спрощеними вправами.
Чи мрієте Ви про повернення до Краматорська?
Як і всі українці я мрію про найскорішу Перемогу! Тоді вже можна буде повертатися до дому, будувати та втілювати подальші плани в життя. Все буде Україна!
Залиште коментар
Розгорнути ▼