“Вишиванка для перемоги”: мешканці Донеччини завітали на незламну виставку маскувальних сіток  

Сьогодні, 13 червня, у Першому музеї АТО у Дніпрі пройшла виставка авторських маскувальних сіток. Ця виставка – дипломний проєкт випускника Дніпровського коледжу культури Вітольда Чабана. Цим проєктом він прагне привернути увагу українців до того, наскільки важливі та незамінні на фронті маскувальні сітки та наскільки не вистачає робочих рук для їх виготовлення.

Автор зауважив, що за допомогою виставки планує надихнути людей допомогти з плетінням маскувальних сіток. 

“Знаю, що активність в плетінні впала в порівнянні з початком повномасштабного вторгнення. Зараз багато людей вважають це чимось рутинним. Але саме сьогодні дуже збільшилась потреба в плетінні сіток для наших захисників на передовій”, – зауважив Вітольд Чабан. 

Гості заходу змогли насолодитися каверами на народні та популярні українські пісні, побачити мистецькі сітки автора, які він присвятив українським містам-героям та їхнім відважним мешканцям. Багато з цих міст вже звільнено, деякі окуповані, але усі вони більш за всіх постраждали від рук окупантів. 

Особливу увагу автор приділив містам-героям Донеччини: Маріуполю, який вже рік знаходиться під російською окупацією, та Бахмуту – незламній фортеці українського спротиву. Він також звернув увагу на те, що частина Донецької області перебуває під окупацією вже 9 років.  

“Всі ці міста вони ж наші, кожен населений пункт, кожне село. Для «руського міра», який прийшов до нас ще 2014 – це стратегічні точки на карті, які треба взяти. Але для нас це зовсім інше – тут б’ються серця українців, тут народжуються нові життя, тут ми живемо, творимо, надихаємо один одного», – зауважив Вітольд Чабан.  

Також на заході були представлені сітки присвячені Дніпру, Харкову, Києву та Херсону.  

Автор каже, що спочатку хотів плести сітки з назвами міст, яким офіційно надано звання Героїв, але потім зрозумів, що треба присвятити їх населеним пунктам, які у всіх на слуху та зараз найбільш страждають або від окупації, або від ворожих обстрілів та терактів. 

Після презентації виставки всі охочі мали можливість пройти майстер-клас від ВО “Ангели оборони” й допомогли виготовити одну із сіток для наших захисників. Також у рамках заходу пройшов показ 7-хвилинного фільму “Почерк” від автора виставки про життя одного з волонтерських штабів, який попри малу кількість робочих рук продовжує допомагати ЗСУ. 

Виставка зібрала багато відвідувачів. Завітали на неї й мешканці Донеччини, серед присутніх –  маріупольці, які на власні очі бачили звірства росіян. Світлані Калиниченко, яка є медикинею за освітою, навіть вдалося спасти декілька людей, які постраждали під час авіаудару по маріупольському театру та три місяці прожити під окупацією.  

“Маріуполь для мене — не просто місто. Це – голос нашого народу, який намагалися заглушити росіяни. Я бачила їхню жорстокість та звірячі вчинки, коли окупанти просто розстрілювали людей на вулиці, тому що вважали їх схожими на переодягнених в цивільне військових. І сьогодні ми маємо продовжувати розповідати правду про наш Маріуполь, про цю війну. Такі виставки важливі не лише для маріупольців, але й для кожного, хто слідкував за подіями всі 86 днів боротьби за місто”, – поділилась з нами Світлана.  

“Завивання тривожних сирен навіть в більш-менш безпечних містах України кожен день нагадує нам, що маємо бути згуртованими, спільно діяти задля нашої Перемоги над росіянами. І тут, у тилу,  допомагати чим можемо захисникам України. Такі заходи дійсно корисні. Наша молодь бачить, за допомогою чого борються наші захисники та пишаються. Я сама допомагаю плести сітки. Скажу, що це дуже складно, це велика праця”, – зауважила мешканка Слов’янська Марина.  

Маскувальну сітку про Маріуполь автор виставки планує віддати в Музей міста, який теж знаходиться в Дніпрі. Також він планує влаштувати подібні виставки в інших містах України, зокрема в Києві та Львові.  

Виставка “Вишиванка для перемоги” триватиме по неділю, 18 червня, за адресою: м. Дніпро, проспект Дмитра Яворницького, 16. Вхід вільний.