Вікторія Литвиненко: “Вишиванка – це Українська душа! Після перемоги зроблю фото у вишиванці в Криму та Донецьку”

В третій четвер травня українці відзначають День вишиванки. У цьому році він припадає на 18 травня. Долучитися до святкування можна просто одягнувши вишиванку. Ідеєю свята є збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом. Свято не передбачає обов’язкових заходів, окрім одягання вишиванки. Ідею акції “Всесвітній день вишиванки” запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича Леся Воронюк у 2006 році.

Від тоді українці щорічно одягають вишиванку, оскільки вишиванка є традиційним одягом українців і несе в собі код нації. З нагоди свята, журналісти Pro100 media поспілкувалися з Вікторією Литвиненко, краматорською майстринею, яка створює вишиванки.

-Вікторія, Ви з Краматорська, зараз проживаєте у місті чи виїхали?

-Так, я з Краматорська. Але мешкала у місті з 2004 року, після вступу до інституту. Краматорськ довелося залишити через повномасштабне вторгнення. У квітні минулого року ми з чоловіком вирішили заради спокою дітей виїхати. Нині проживаємо у Полтавській області.

Фото надане Вікторією Литвиненко

-Як давно ви займаєтесь вишивкою?

-Я вишиваю не лише вишиванки, до них любов прийшла не одразу. Спочатку це були картини. Вишивкою захоплююсь майже 10 років, з 2014 року.

– Як почали займатися цією справою, що Вас підштовхнуло?

– Після втрати тата у 2014 році я почала вишивати, таким чином я трохи заспокоювалася. Тоді ми з чоловіком зібралися у відпустку машиною і я купила вишивку в дорогу. З цього все й почалося. Чоловік мене підтримав у цьому хобі, часто сам вибирав картини, щоб я вишила.

Фото надане Вікторією Литвиненко

-Це ваше хобі чи ви робите вишиванки на замовлення?

-Спочатку це було хобі, але потім знайомі просили вишити картини на замовлення. А зараз і вишиванки роблю на замовлення. Завжди заздалегідь обговорюю терміни виконання.

-Скільки часу йде на одну вишиванку?

-Це залежить від обсягу вишивки, від складності малюнка, від типу тканини. У середньому 3-4 місяці.

– Вишиванки це ваш основний вид діяльності? -Ні, вишиванки це не основний вид діяльності. Я працюю головним бухгалтером у Донецькому обласному навчально-методичному центрі культури.

-Що вас надихає в роботі?

-Мене надихають люди. Зараз спілкуюся з іншими вишивальницями, ми обмінюємося думками у вишивці, ділимося ідеями в оформленні чи порадами у матеріалах для роботи.

-Що плануєте зробити після перемоги? -Вишиванка – це Українська душа! Після перемоги хочеться побувати в різних частинах України та зробити фото у вишиванці у Криму та Донецьку!