“Ukraine, forward!”: дизайнер з Краматорська Антон Хрупін розповів про випуск авторської поштової марки

Антон Хрупін, талановитий дизайнер з Краматорська, знову вразив своїм талантом, створивши нову авторську поштову марку «Ukraine, forward!».

Торік Антон презентував авторську поштову марку «День Героїв України», а у 2022 році став автором відразу двох поштових випусків  – «Вільні. Незламні. Непереможні» і «Слава Збройним Силам України!». Кожна з його марок не лише мистецький витвір, а й символ патріотизму.

Журналіст “Pro100Media” поспілкувався з чоловіком та дізнався чим надихався Антон при створенні нової марки та як її придбати.  

Антон Хрупін

Розкажіть про проєкт, в рамках якого ви створили нову марку?

До мене звернулись представники Укрпошти та запропонували розробити марку на честь виходу нашої Національної збірної по футболу на Євро-2024, на честь першого в історії України потрапляння олімпійської збірної з футболу на Олімпіаду та успіху наших молодих гравців команд U-17 та U-19.

Одразу була пропозиція зробити круглу марку у вигляді мʼяча. Від цієї ідеї я і відштовхувався при створенні ілюстрацій та дизайну буклета з марками, листівки та конверту.

Поштова марка «Ukraine, forward!»

Коли її можна придбати?

Придбати ви її зможете з 13 червня тоді відбудеться офіційне спецпогашення.

Чим ви надихалися при створенні марки та скільки працювали над дизайном?

При створенні цього дизайну я надихався роботами декількох авторів, які працювали над проєктами для таких великих компаній і організацій як Nike, NBA, NFL та інші.

В ескізі з футболістом ви можете побачити як змінюється ескіз від простого скетчингу до деталізованого та технологічного сучасного діджитал малюнку. Це символізує як зміни в нашому українському та світовому футболі, так і віддає шану тим людям які представляли нашу країну на зорі її футбольного шляху.

Створення марки зайняло приблизно місяць.

«Ukraine, forward!»

Скільки марок ви створили на сьогодні?

Це вже мій 3-й проєкт разом з Укрпоштою та ще в мене виходила одна «власна марка».

Перша марка була зроблена до Дня Незалежності у 2022 році. Перед тим, як отримати пропозицію від Укрпошти на розробку дизайну я виклав у соцмережі портрет Володимира Зеленського. Одна знайома сказала мені, що було б дуже гарно побачити щось подібне на поштових марках. На той момент я не сприйняв це серйозно,  бо зовсім не бачив такий дизайн на марках. Але все одно я вирішив взяти участь у конкурсі. Так згодом з’явилась моя перша марка. Після того я зробив на замовлення Укрпошти блок марок «Слава Збройним Силам України!» до Дня захисників та захисниць. Тоді разом з відомим військовим та блогером Валерієм Маркусом у Києві ми взяли участь у спецпогашенні.

Спецпогашення марки «Слава Збройним Силам України!»

В погашенні першої я не брав участь, це робили Президент України та колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон. Але я був у залі Маріїнського палацу серед гостей заходу.

23 травня 2023, до Дня Героїв України, була погашена третя моя марка. Але вона перша власна. На Укрпошті я замовив друк та особисто займався її реалізацією. Річ у тому, що після попередніх було багато запитів від людей, писали, що хотіли б бачити нові марки, а ніяких проєктів з Укрпоштою не було вже більше ніж пів року. Тому я вирішив запустити власний проєкт, щоб зібрати кошти для допомоги Збройним Силам України та підтримати їх. 

Які проєкти плануєте втілити найближчим часом?

Мені дуже сподобалась праця над маркою «Ukraine, forward!» і надалі я планую ще випустити декілька своїх власних проєктів в схожому стилі. Взагалі спортивна тематика дуже близька мені. Ще не знаю точно, що буде далі, але думаю щось цікаве.

Як взагалі ви стали дизайнером?    

Я працював на Новокраматорському машинобудівному заводі. Тоді, паралельно з основною працею, вивчав програми “Photoshop” та “Illustrator”. Потім робив в студії, яка займається розробкою мобільних ігор. Там вже здобув основні для професії навички. У 2014, коли почалась війна, ми з родиною переїхали у місто Дніпро. В цьому місті я вже почав працювати самостійно.  

Поштова марка «Ukraine, forward!»
partner

“Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.”