У Краматорську можна зробити щеплення проти грипу. І вакцинуватися зараз можуть мешканці міста, які не є медиками обо не належать до груп ризику.
Про це в коментарі нашому виданню повідомиві генеральний директор Центру сімейної медицини №1 Краматорська Олександр Власенко.
“Так, у нас була вакцина Ваксигрип (Франція), яка отримана централізована для груп ризику та медичних працівників міста. Але так як зараз менше людей у місті, менше бажаючих вакцинуватися, то є можливість зробити щеплення усім, хто не належить до вищезазначених категорій. Для цього потрібно звернутися до свого сімейного лікаря. Зараз ми чекаємо на нову партію вакцини”, – сказав лікар.
Також він додав, що випадки захворювання на грип непоодинокі. І фіксуються регулярно.
У дітей також діагностують грип. Навіть частіше, чим ковід. Про це повідомив нашому виданню міський лікар-інфекціоніст Дмитро Яковенко.
“Зачасту буває так, що робимо тест на ковід дитині, він не підтверджується. А грип діагностуємо”.
Лікарі нагадують, що грип – це гостре інфекційне захворювання, яке дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом, коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє. У зоні зараження перебувають усі в радіусі 2 метрів навколо хворого. Хвора людина навіть із легкою формою грипу становить небезпеку для оточуючих протягом всього періоду прояву симптомів – це, в середньому, 7 днів.
Симптоми грипу схожі з симптомами інших гострих респіраторних вірусних інфекцій, але це захворювання набагато небезпечніше і може викликати тяжкі ускладнення. Найчастішим є пневмонія, яка всього за 4-5 днів може привести до смерті. Також нерідко внаслідок ускладнень грипу розвивається серцева недостатність. В групі ризику – діти молодші 5 років та люди похилого віку.
Не варто ігнорувати такі симптоми, як підвищена температура тіла, сльозотеча, біль у горлі, кашель, нежить, біль у м’язах. Через ризик ускладнень та загрозу заразити інших людей хвора людина обов’язково повинна залишатися вдома. Необхідно зателефонувати своєму сімейному лікарю та дотримуватись призначеного ним курсу лікування.
Викликайте «швидку» чи терміново звертайтеся безпосередньо до лікарні, якщо у вас присутні наступні симптоми: сильна блідість або посиніння обличчя, висока температура тіла, що довго не знижується, багаторазове блювання та випорожнення, порушення свідомості ( надмірна сонливість чи збудженість), біль у грудній клітці, домішки крові у мокроті, падіння артеріального тиску. Лікування вдома за наявності цих симптомів становить небезпеку для хворого.
Як працює вакцина від грипу?
За інформацією фахівців Краматорської районної філії ДУ “ОЦКПХ МОЗ”, вакцина, після введення в організм людини, активує усі його імунні системи, проходить посилене виробництво захисних білків (антитіл), які здатні зразу розпізнавати штам вірус грипу в організмі або його частки, що викликають захворювання, і ефективно нейтралізувати їх. Ефективність вакцинації проти грипу становить 70-90%. Проти інших ГРВІ вакцинація проти грипу дає захист на рівні 50-60%.
Протягом 6 місяців після щеплення від грипу наш організм містить антитіла та зберігає можливість розпізнавати вірус і знищувати його, Завдяки цьому ви захищені від інфекції. Якщо людина захворіє, то щеплення проти грипу запобігає виникненню різних ускладнень і полегшить перебіг хвороби.
Імунітет після щеплення формується через 7-14 днів.
Залиште коментар
Розгорнути ▼