“Співає родина: дивіться гала-концерт співочих талантів міста Краматорська та обирайте переможців

За ініціативи краматорської спільноти вчителів мистецтва Центр професійного розвитку педагогічних працівників на чолі з Євгенією Кірєєвою провів конкурс співочої майстерності “Співає родина – живе Україна!”.

Мета конкурсу: підтримка, розвиток та популяризація вокального мистецтва, збагачення новими творчими здобутками юних виконавців та їх сімей через українську пісню, збереження та розвиток національної традиції, духовних цінностей, відчуття приналежності до великої української родини. Адже українська пісня – є однією із святинь нашого народу, це найцінніший духовний скарб нашої країни, її гордість та краса.

В конкурсі брали участь діти зі своїми батьками, бабусями, дідусями. В окремій номінації до участі були запрошені вчителі міста Краматорська зі своїми сім’ями. Журналістці Pro100media вдалося за лаштунками поспілкуватися з деякими учасниками конкурсу.

Ансамбль “Оксамит”. Керівник ансамблю Наталія Аксьонова, вчитель початкових класів та мистецтва, розповіла про історію створення колективу: «З давніх давен уславилася Україна піснями. Пісня об’єднує. Так вона зібрала навколо себе наш колектив, вчителів ЗОШ №24. І почалася історія. Історія вокального ансамблю “Оксамит”.

Ансамбль “Оксамит”

На створення колективу надихнула директорка школи Алла Пирожок. За що ій велика подяка. І закрутилося… Пісня згуртувала нас, зробила радіснішими, розкутішими і красивішими. Репертуар ансамблю охоплює різні стилі, від сучасної популярної пісні до народної. Навіть французькі хіти підкорилися нашому колективу. У 2022 році ми відсвяткували 10-річний ювілей ансамблю “Оксамит”.

“Співоча директорка” – це теж про нас. Ганна Бородавкіна, яка була не тільки гарною керівницею, другом, а й чудовим сопрано. Вона назавжди залишиться в пам’яті тих, хто її знав.
Згадую, як затишно і весело проходили репетиції. Саме на них відчувалася єдність колективу і бажання творити. Нажаль, війна зруйнувала наше мирне життя і мрії, але нас не подолати. Ми, як Прометей, який здобув вогонь, так само здобудемо Перемогу! Про нашу історію, єдність, любов до української пісні, професії і рідної школи, найкраще розповість вірш солістки ансамблю, вчителя початкових класів, Олени Томах.

10 років в нашій школі
Пісню гарну несе в світ,
Про красу, лелечу долю
Наш ансамбль ” Оксамит” .
Гостей піснею вітали,
Завжди раді були нам.
На концертах виступали,
Як аплодували нам!
Випускний- це завжди свято.
“Оксамит” співав і там.
В конкурсах приймали участь.
Знає кожен наш ” Падам”…
А директор наш співочий
Разом з нами назавжди.
Голос, посмішка дівоча,
Зараз це вже спогади…
Як “Веснянку ” ми співали,
І “Вогонь” несли для вас.
Заспіваєм ще багато,
Зачекайте, прийде час!
Бо наша пісня – найдорожча й мила.
Вона у кожного щоденно у душі.
Над Україною розправить крила.
Бо, де людина, там її пісні!

Сталіна Чубенко, учителька зарубіжної літератури ЗЗСО №12 ім. С. Чубенка, розповіла чому саме пісню “Мусиш жити за нас” обрала для участі у фестивалі-конкурсі “Співає родина – живе Україна”.

Сталіна Чубенко

“Ми маємо пам’ятати, що через цю трагічну історію нашої країни – доля бійця, котрий бачив на власні очі усі жахіття війни, може суттєво надламатись, якщо не надати вчасно підтримку. Їм постійно потрібно відволікатися від страшенних спогадів війни і численних втрат побратимів. Вони мусять жити…

Пісню “Мусиш жити за нас” написала Ольга Донеччанка – талановитий бард-виконавець, людина, яка на собі відчула руйнівний подих російсько-української війни. Слід зазначити, що Ольга Донеччанка – це літературний псевдонім, який вона обрала, аби підкреслити, що Донецьк невіддільна частина України. Пісня була написана від імені загиблих героїв своїм побратимам, яким після пережитого на війні дуже потрібна наша підтримка, вона стала відлунням зустрічей військових добробатів у 2014-2016 роках.

Від щирого серця дякую героям, які стали янголами-охоронцями нашої країни, згідно української воєнної формули “навіки в строю”, як наш Стьопка. На честь Степана бійці Окремого мотопіхотного батальйону “Сармат” назвали одну з бойових машин. Разом з ними вона захищала Степанову Донеччину. Велика подяка героям, які сьогодні боронять кордони нашої неньки України, її цілісність й недоторканність! Бажаю нашим захисникам та захисницям сили та твердості духу, енергії та оптимізму, добробуту та надійного тилу в родині. Нехай Господь благословить вас! Молимо Бога про мир та щастя для України!

До складу журі конкурсу “Співає родина – живе Україна!” увійшли головний спеціаліст Управління освіти Краматорської міської ради Олена Сосой, директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників Євгенія Кірєєва, консультант Центрe професійного розвитку педагогічних працівників Тетяна Демченко та вчителі мистецтва освітніх закладів міста.

За рішенням журі та згодою батьків кращі виступи учасників взяли участь у фінальному гала-концерті, присвяченому Міжнародному дню батьків та Дню захисту дітей. Концерт за посиланням.

Під час перегляду глядачі мають можливість підтримати будь-якого з виконавців та визначити переможця в номінації «Вибір глядачів». Голосування триватиме до кінця тижня. Підтримайте творчі співочі родини нашого славного міста!