Христина Арутюнова – співачка з Краматорська, яка зачаровує своїм глибоким голосом, яскравою харизмою та непересічним відчуттям світу. Зараз дівчина живе у Рівному, де поєднує основну роботу та творчість. У вересні у 2-му випуску 13-го сезону співочого шоу «Голос країни», яке проходить у Польщі, Христина закохала у свій спів двох суддів з чотирьох та обрала у тренери Артема Пивоварова.
Про участь у “Голосі Країни” та творчі плани дівчина розповіла журналісту “Pro100Media”. Також Христина зізналася, які артисти формували її музичний смак, коли почала співати та як повномасштабне вторгнення вплинуло на її творчість.
Ви народилися у Краматорську? Яким памʼятаєте це місто з дитинства?
Так, я народилася та велику частину свого життя прожила в Краматорську. Саме там я створила свій перший музичний гурт та шукала себе, як музикант. Це моє рідне місто, яке я завжди любитиму.
Розкажіть про ваше захоплення співом?
Насправді в мене співоча родина. Моя мама завжди співала вдома, в нас було фортепіано і ми часто влаштовували собі музичні вечори. Спочатку я більше грала на фортепіано, ніж співала, хоча пісні пишу дуже давно, у 8 чи 9 років написала першу. Точно не пам’ятаю, який там був мотив, але я завжди пробувала створити щось сама, мені це було цікаво. Співати я почала ще в школі, далі академія, свій гурт, і процес пішов. Я давно зрозуміла, що музика та спів мене наповнюють, але коли почала отримувати фідбек та підтримку, вирішила остаточно, що це саме те, чим я хочу займатися.
Чому обрали псевдонім PRIANA?
PRIANA – для мене асоціюється з чимось особливим, яскравим, щось з унікальним смаком, що точно запам’ятовується. Це як напій з прянощами, який зігріває та лишає приємний посмак, як і моя музика,
Скільки у вас авторських пісень та де ви їх записуєте?
На цей час, в мене 7 сольних авторських пісень та 2 колаборації з Львівськими виконавцями. Записую свої треки я безпосередньо у Львові на студії свого друга Лесика – JamRerordz
Чи співпрацюєте з якимись лейблами?
Ні, я незалежна артистка. Наразі я не співпрацюю з лейблами, безпосередньо менеджментом та розвитком проєкту PRIANA займаюся сама. Маю команду, з якою разом ми створюємо пісні, записуємо та створюємо фото та відеоконтент.
У чому характерність вашої музики?
Я дуже люблю експериментувати, тому не обмежуюсь якимось одним стилем. І хоча, переважно, моя музика нагадує R&B та РОР, я додаю різні барви в неї, це може бути мікс української та англійської мови, цікаві інструменти чи вокальні партії, притаманні іншим стилям. Як на мене, моя музика багатогранна, тому кожен слухач зможе знайти в ній щось своє.
Чи дорого взагалі зараз бути вокалісткою?
Скажу так, сьогодні дорого бути артистом та музикантом, адже окрім витрат на інструменти та софт, є витрати на запис, мастеринг, запис відео та створення фотоконтенту, це безпосередньо вимагає багато ресурсів. часу та праці. Музику та тексти я пишу сама, тому ця стаття витрат покривається одразу, але музика – це моє життя, тому я вкладаю ресурси із задоволенням, адже я створюю якісний продукт і для мене дуже важливо розвиватися в цьому.
Коли ви переїхали до Рівного та чому обрали це місто?
У Рівне я переїхала у 2017 році з особистих причин. Місто дуже комфортне для життя, зелене, спокійне та навіть чимось нагадує мені Краматорськ. Тут дуже хороші люди і я почуваюся тут як вдома. Тому вирішила залишитися.
Чим займаєтесь зараз: де працюєте та чим захоплюєтесь окрім творчості?
Наразі я працюю в IT-компанії Brainstack_ на позиції Billing Support Agent. Я допомагаю користувачам розв’язувати фінансові питання, також надаю техпідтримку за потребою. Окрім творчості я захоплююсь психологією, люблю активний відпочинок.
Як проходить ваш звичайний день?
Залежить від настрою, навантаженості та інших факторів. Зазвичай, я працюю, далі приділяю час створенню музик або допрацьовую проєкти, які почала раніше. Багато співаю, можу піти в спортивний зал, зустрітися з друзями або залишитися вдома та подивитись фільм, почитати книгу. Буває дуже по-різному.
Чи відбилося повномасштабне вторгнення на вашому житті та творчості?
Через те, що війна почалася ще у 2014 році, я вже переживала схожі емоції, бувши вдома у Краматорську. Безпосередньо, це сильно вплинуло на мене та моє сприйняття світу в цілому, переоцінку цінностей та інше.
Що стосується сьогодення, через те, що я запустила проєкт PRIANA 4 лютого 2022 року, а 24 лютого почалося повномасштабне вторгнення, я задумалась: чи музика зараз взагалі на часі? Чи варто продовжувати співати та писати пісні? Пару місяців я взагалі не дозволяла собі співати, але після терористичного акту, який скоїла держава-терорист на Краматорському вокзалі 8 квітня, я просто сіла за інструмент та почала грати. Я була пригнічена, в шоку, мене переповнювала ненависть та біль. Просто грала мелодію, яка лунала в голові, далі написала слова і так народився трек “Жити”.
Зараз я розумію, що музика завжди на часі, адже вона допомагає справитися з переживаннями, емоціями, вивільнити гнів, сум, або підтримати в тяжкі моменти. Музика лікує і так буде завжди.
Чи були ви в Краматорську за час повномасштабного вторгнення?
Ні, не була. Близькі розказують, наскільки місто змінилося і як воно щодня страждає від війни. Це боляче усвідомлювати, що твоє місто вже не має такий вигляд, яким я його пам’ятаю, що моєї школи вже не існує, бо її знищила Росія.
Як взагалі виникла ідея взяти участь в “Голосі Країни”? Це було спонтанне рішення чи ви готувалися?
Насправді я давно хотіла опинитися на проєкті “Голос Країни”, але тільки зараз в мене вийшло, і я дуже цьому рада! В цьому році я спонтанно вирішила подати заявку, далі так само спонтанно поїхала в Київ на офлайн-кастинг і, як виявилось, все було не дарма.
Чи намагалися ви взяти участь у попередніх сезонах?
Так, я пробувала свої сили на кастингу у 2018 році, але на жаль, тоді я не пройшла до етапу Сліпих прослуховувань.
Як добиралися за кордон?
Потягом, як на мене, це найкомфортніший спосіб в реаліях сьогодення.
Розкажіть, як відбувався етап реєстрації та передкастингів? Які були емоції, коли отримали запрошення на зйомку?
Спочатку я заповнила онлайн-заявку на сайті “1+1 Україна”, далі зі мною зв’язалися кастинг – менеджери та запросили на офлайн-кастинг у Києві. Десь за місяць я отримала запрошення на зйомки у Сліпих прослуховуваннях. Була неймовірно щаслива, адже моя мрія збулася і я маю змогу представляти себе, як артистку, на широку аудиторію, працювати зі справжніми професіоналами та розвиватися. Я нікому не казала про свою участь у проєкті та дуже довго тримала все в секреті. Для мене було дуже важливо прожити ці емоції самостійно, але потім я розповіла близьким, вони мене підтримали.
Чому обрали саме пісню “Jericho” та як готувалися до виступу?
Пісню ми обирали разом з музичними продюсерами проєкту, я дуже задоволена вибором, адже вона асоціюється в мене з чимось сильним, потужним. Коли я співала її на сцені “Голосу Країни”, відчувала, як пісня наповнює та дає мені силу, тому передавала цю енергію глядачам у залі та тренерам. Це було неймовірно!
Звісно, я дуже хвилювалася на початку, адже я вперше на такій сцені, масштаби проєкту вражають, тому я відчувала відповідальність, щоб гідно себе представити та круто виступити. Гадаю, в мене вийшло, я дуже кайфонула на сцені від виступу. Змогла трансформувати хвилювання у впевненість і мій тренер це відчув, за що я дуже йому вдячна!
Ваш вокал високо оцінили судді. Ви вже обговорювали подальші плани та співпрацю з Артемом?
Звісно, не хочу розкривати всіх карт одразу, стежте за проєктом і ви дізнаєтеся про все першими. Обіцяю, на вас чекає багато сюрпризів!
Що на сьогодні найважче чи найстрашніше у проєкті?
Насправді для мене участь в проєкті не асоціюється зі страхом чи труднощами. Це суцільне задоволення кожен день кидати собі виклики та ставати краще, навчатися і співпрацювати з професіоналами такого класу – це просто неймовірно! Дуже ціную цей досвід! Певно все ж варто виділити емоційну складову, адже іноді переживання можуть заважати, але якщо правильно трансформувати емоції, це може стати твоєю суперсилою, тому я керуюся таким принципом.
Що, на вашу думку, окрім вокалу, є важливим для співака?
Характер та особлива фішка, яка вирізняє тебе серед усіх інших. Це може бути тембр, образ чи манера співу. Ну і звісно, требе розвиватися кожен день, ставати краще, кидати собі виклики та експериментувати.
Творчість – це більше про талант чи про наполегливу працю?
Тут все комплексно. Якщо людина талановита, але не має наполегливості, скоріш за все, мало чого доб’ється. Тому обов’язково потрібно наполегливо працювати, навчатися та ставати кращою версією себе у всіх аспектах.
Чи вдається зараз десь виступати окрім проєкту?
Так, цього року я вже мала декілька концертів, та вже планую концерт восени, де хочу презентувати нові пісні. Тому обов’язково стежте за мною в соцмережах, щоб бути в курсі.
Яка музика подобається особисто вам?
Я слухаю дуже різноманітну музику, щоб надихатися, та черпати якісь фішки з різних стилів. Тому не можу виділити щось одне.
Які українські та світові артисти були найважливішими для вас при формуванні музичного смаку?
Безпосередньо, на мене сильно повпливала творчість Beyonce, Amy Winehouse, Alicia Keys, Hayley Williams, Queen, Whitney Houston, Christina Aguilera, Dua Lipa, Jorja Smith. З українських хочу виділити гурт The Hardkiss, Океан Ельзи, The maneken, Jamala.
Які у вас найближчі творчі плани?
Найближчим часом, 6 жовтня, в мене вийде новий трек, а вже на листопад я готую для своїх слухачів мініальбом, де ви зможете почути нові пісні. Обіцяю, це буде щось неймовірне, танцювальне, легке та водночас глибоке… Також хочу організувати концерт-презентацію, де детально розповім про кожен трек, процес створення та інше, тож все анонсую згодом на своїх сторінках у соцмережах.
Чи плануєте повертатися до Краматорська після Перемоги?
Я не розглядаю такий варіант, але в гості точно залюбки приїду!
Залиште коментар
Розгорнути ▼