Починаючи з 2012 року, у Краматорську функціонує Благодійний Фонд “ДРУГ”, що забезпечує опіку над тваринами. Журналісти Pro100Media вирішили відвідати цей фонд, щоб дізнатися про його сучасні потреби та з’ясувати, скільки тварин знаходиться у фонді на цей час.
Про роботу організації та про потреби нам розповіла голова благодійного фонду “Друг” Наталія Тітомир.
Які потреби та проблеми у фонді?
Наразі стан справ з тваринами в Краматорську є досить напруженим. У Фонді “ДРУГ”, як завжди, великі потреби у різних аспектах допомоги. Зокрема, зараз у притулку перебуває приблизно вісімдесят собак, які потребують ветеринарної допомоги, стерилізації та належного харчування. Однак основною потребою є адопція, оскільки притулок переповнений, і вільного місця для нових тварин немає.
Також варто відзначити, що військові доставляють тварин із міст, що перебувають у зоні бойових дій, таких як Авдіївка. Ці тварини потребують особливої уваги та догляду через складні умови. Через переповненість притулку дуже складно приймати нових мешканців, але ми не можемо відмовляти в прийманні тварин, які привозять військові, оскільки вони ризикують своїм життям, щоб врятувати цих собачок та котиків. Тому ми продовжуємо приймати тварин від військових, хоча це дуже складно, коли у нас немає вільного місця для нових мешканців. Ми робимо все можливе, щоб допомогти цим тваринам.
Чи дії наразі евакуація?
Раніше притулок активно здійснював евакуацію тварин, особливо на початку війни. Однак через негативний досвід, коли після евакуації не вдалося знайти деяких тварин, процес став більш обережним та контрольованим. Евакуюються тварини тільки за умови співпраці з надійними організаціями, яким Фонд довіряє, і які можуть забезпечити відповідний догляд та звітність щодо долі тварин.
Нагальна проблема полягає в тому, що не лише українські, а і європейські притулки переповнені тваринами. З початку війни вони приймали велику кількість тварин зі всієї України тому наразі стикаються з відсутністю вільного місця для нових мешканців.
Чи є план якщо фронт наблизиться?
Якщо фронт наблизиться до Краматорська, це створить надзвичайно складну ситуацію для притулку та його мешканців. Зараз немає готового плану дій, оскільки важко уявити місце в Україні, яке може взяти на себе велику кількість тварин. Звісно ми будемо шукати рішення та звертатися за допомогою та евакуацією в більш безпечні місця.
Скільки працівників працює у фонді над доглядом за тваринами?
Наразі це також є дуже велика потреба, оскільки лише два-три волонтери працюють кожен день. Для такої кількості тварин це замало. Ми працюємо лише півдня, за цей час що встигаємо зробити то і робимо. Ми розуміємо, що можемо працювати лише в межах наших можливостей. Багато наших волонтерів, які протягом багатьох років працювали у фонді, покинули місто.
Чи багато фондів в Україні які піклуються про тварин?
Їх не дуже багато, але вони є. Всі організації тримаються тільки за донати. Через війну ми познайомились с людьми та організаціями з европейських країн. Це Великобританія та Німеччина, вони нам дуже-дуже допомагають. Особливо з кормом та ліками.
Залиште коментар
Розгорнути ▼