Вишиванка – це не просто вбрання, це історія та душа нашого народу. Вишиванка є символом не однієї епохи, а кожного покоління українців. Тому в третій четвер травня ми одягаємо вишиванку для того, щоб ще раз нагадати світу і собі, що ми, українці!
Олександр Скрипник, керівник провідного колективу нашого міста «Краматорські дівчата та хлопці» розповів журналісту Pro100media про організований колективом флешмоб до Всесвітнього дня Вишиванки. «Україна – це милозвучна рідна мова, вишитий рушник і задушевна лірична пісня. Без любові до української пісні, без розуміння символіки української вишивки не станеш справжнім українцем. І навіть не зрозумієш українську душу. Наш колектив підтримує українські традиції і за мету флешмобу «Я ❤️ вишиванку» ми ставили об’єднати у це свято усіх краматорців у родинному вишиваному колі». Публікуємо найкращі роздуми краматорців «Вишиванка – для мене це…»
Оксана Мордовіна, інженер І категорії відділу кадрів НКМЗ.
Українська вишиванка, як на мене, як і українська мова – це наш код ідентичності як українців, це наш QR-код, який посилає нас до своїх корінь. Вишиванка – це наша історія, міфологія, релігія, душа нашого народу, це – символ нескореності та родової пам’яті. Візерунки, якими уквітчана вишиванка, несе сакральний зміст, природну магію і є дуже потужним оберегом.
Різноманітність візерунків, символів та кольорів які використовуються в вишиванках говорить про багатонаціональний склад нашої української родини та про нашу багату культурну спадщину. Сьогодні вишиванка виступає нашою сучасною зброєю проти російської навали.
Юлія Токар, вчитель ліцею імені В.Шеймана.
«Вишиванка – краса, що захищає ідентичність»
Вишиванка – один з багатьох національних символів повсякденного життя українців, який супроводжував наш народ з давнини. Це символ нескореності, волі, патріотизму…
Вишиванка – це оберіг, святиня, історія, дорогоцінна пам’ятка, риса національного характеру, врешті решт – дуже красиве вбрання.
Саме в ці складні часи, коли український народ вкотре виборює право на державну незалежність, є можливість проявити гордість та право на приналежність до спільноти українських громадян, виявити повагу до самобутньої культури, захищати українську ідентичність.
Анна Найданова, Senior HR Manager.
Вишиванка для мене, це символ єднання з пращурами, з історією, корінням. Як нитка з голкою кожним стібком створює візерунок, так і ми будуємо свою історію. Вона поза часом як і наше прагнення свободи, внутрішня сила та незламний дух. Це було за часів князя Володимира, козаків і є зараз. Вишиванка поза часом, вона те вічне, що актуально завжди. Якось моя подруга сказала :”Якщо ти не знаєш що вдягнути, вдягни вишиванку”. Ґадаю вона права. Українці, що були змушені виїхати, клали вишиванку до валіз. І коли закордоном ми виходили на мітинги, то одразу було видно, що українці-єдина команда, не домовляючись, ми мали власний дрес-код. Впевнена, що пройдуть століття і хтось з наших праправнуків, носитиме вишиванку і пишатиметься тим, що народився в Україні!
Людмила Березовська, методист Донецького обласного еколого-натуралістичного центру.
Від бабусі до онучки. Для нашої родини вишиванка – це не просто красивий, ошатний одяг і не данина моді, а справжній зв’язок поколінь, сімейні традиції, любов та повага до історії нашої держави. Ще бабуся прикрашали вишитими рушниками ікони на покуті, прикривали, вишитими скатерками святково вбраний стіл і кожний сімейний раритет займає особливе місце в душі та зберігається і передається з покоління у покоління нашого роду.
Єва Снісаренко, учениця 10 класу Великодальницького ліцею Одеська область.
Що означає вишиванка для мене? Вишиванка для мене, у сучасних умовах – це те, що нагадує та символізує Україну. Немає нічого кращого за рідну землю. У нас неймовірна країна – за це ми маємо завдячувати нашим предкам, які відстоювали наші кордони та берегли свободу і незалежність.
У ці важкі часи для нашої країни безбожні сусіди хочуть скорити мій народ, зруйнувати неньку-Україну. Багато наших міст, як відкриті рани – понівечені та болючі. Українці ще ніколи не були настільки згуртовані та непоборні.
Вишиванка є і оберегом для українського народу. Одягаючи вишиванку, стає по-святковому радісно на душі.
Сорочки рятували козаків у боях, маленьких діток від недуг, оберігали кохання молодят. Ось і зараз нехай вишиванка захищає наших воїнів і дає їм сил відстоювати наше спокійне сьогодення.
Я так мрію, щоб настав день Перемоги і це буде надзвичайне свято, яке будуть святкувати всі українці по всьому світу. У цей день усі одягнуть свої найгарніші вишиванки, і залунає пісня Перемоги.
Слава Україні! Героям Слава!
Зараз – особливий час. Ми звертаємося до джерел народної творчості, до народних традицій. І як радісно усвідомлювати, що вони сьогодні оновлюються, оживають, і, мабуть, чим більше ми будемо їх знати, тим життя наше буде радіснішим, духовно багатшим.
Залиште коментар
Розгорнути ▼