Дружина загиблого Захисника з Краматорська просить підтримати петицію про присвоєння чоловіку звання Героя

Вдова загиблого військовослужбовця Олександра Косовського Наталя просить  розглянути петицію щодо присвоєння йому звання Героя України посмертно.

Олександр з родиною мешкав у Краматорську.  Виконував обов’язки командира 1 аеромобільного відділення 2 аеромобільного взводу 3 аеромобільної роти 1 аеромобільного батальйону військової частини А2120, штаб-сержант.  

Олександр Косовський

Краматорець загинув 13 червня 2023 року під час виконання бойового завдання біля населеного пункту Білогорівка на Луганщині.  Його з побратимами вбив російський снаряд. Після обстрілу їх довго шукали, тіла були понівечені, тож знадобилась ДНК-експертиза, яка тривала майже 9 місяців.

“9 травня чоловік поїхав в Білогорівку, обіцяв відпроситися на День народження сина на декілька днів. Останній раз ми поговорили з ним 13 червня о 15:30 по відеозв’язку, а о 16-17 був приліт двох російських ракет. Вони з хлопцями знаходились в підвальному приміщенні, пожежупісля цього гасили 8 годин”, – розповідає Наталя.

Наталя розповіла, що чоловік мав 14-річний досвід служби в Збройних Силах України, неодноразово був нагороджений відзнаками. Після проходження строкові військової служби Олександр вирішив підписати контракт та продовжити службу. На декілька років робив перерву, працював охоронцем в банку та охоронцем в розпліднику ялинок. Потім чоловік зізнався, що працювати «на гражданці» йому не цікаво та уклав новий контракт зі Збройними Силами України.

Нагороди Олександра Косовського

Жінка згадує, що Олександр був добрим та сильним духом, щирою, відвертою прямолінійною людиною. Перебуваючи у зоні активних бойових дій, він ніколи не скаржився, що йому важко, навпаки старався підтримувати рідних, переконуючи, що все буде добре.

Він був учасником Революції Гідності, захоплювався рибалкою. Народився у місті Полонне на Хмельниччині, отримав спеціальність бармена. Познайомились Олександр та Наталя в Києві, де обидва працювали. Пізніше пара переїхали до Краматорська, де в низ народилася дитина.

Олександр Косовський

Лише 5 березня 2024 у Краматорську попрощалися з Олександром Косовським.

“Спочатку нам казали, що його тіло місяць не могли дістати з-під завалів. Інші побратими потім розповіли, що він менше там пролежав, бо коли його дістали, в нього на телефоні світився ліхтарик. 18 липня 2023 тіло чоловіка привели в морг міста Дніпро, але слідчий переплутав та записав його прізвище не Косовський, а Косовецький.  Тому експертизу довго не могли назначити. Я довго шукала людей, які зможуть мені допомогти з експертизою, провели її лише у грудні, ще одну зробили в січні. 26 лютого я тільки дізналася, що вона готова”, – ділиться Наталя Косовська.

Петицію можна підписати за посиланням:

https://petition.president.gov.ua/petition/222600

Станом на зараз вона набрала 2743 голоси з 25 000 необхідних. Для збору підписів залишилося 86 днів.

Текст петиції
partner

“Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.”