Добро без кордонів. Як “Янголи спасіння” підтримують мешканців Донеччини під час війни

Благодійний фонд «Янголи спасіння» – це команда однодумців, яка працює задля надання допомоги кожному, хто цього потребує, зауважує голова фонду Дмитро Мишенін.

Чоловік розповідає, що на початку повномасштабного вторгнення “Янголи” одразу розпочали евакуацію людей з Донецької та Луганської областей. Але минув час, зростали потреби, тому робота фонду поступово розширювалась.

Про те як працює фонд сьогодні, з якими викликами стикається,  як звернутися за допомогою та стати членом команди “Янголів” Дмитро розповів журналісту Pro100Media”.

Дмитро Мишенін

Яка історія заснування та місія Благодійного фонду?

До великої війни в Україні я зі своєю родиною займався бізнесом, у нас було виробництво пиломатеріалів. На момент початку повномасштабного вторгнення на виробництві залишалось близько 3 тонн дизельного пального. Ми з батьком вирішили, що треба його використати на користь суспільству, тому вже через декілька днів вперше поїхали до Волновахи, щоб допомогти з евакуацією людей. У перші поїздки, звичайно, ми не могли доїхати в саме місто, але підбирали людей на околицях. Люди тікали пішки під обстрілами, деякі майже босоніж. Таким чином ми евакуйовували людей з найближчих населених пунктів, таких як: Ольгінка, Новотроїцьке, Владимирівка, Павлівка, Новоолександрівка та інших.  

Станом на 6 березня 2022 року ми евакуювали понад 800 осіб, серед яких були люди з інвалідністю, люди похилого віку та діти.

12 березня ми вже повезли до Сєвєродонецька перші 500 хлібин. Потім в Бахмут, коли ситуація почала загострюватись. Можна згадати багато чого, бо були ми майже всюди.

Наш фонд – це про людей, котрі залишились в такому ж скрутному становищі, але жадають допомагати іншим. За весь час ми евакуювали 42 283 особи, а якщо казати про усю допомогу, то ми допомогли вже більше ніж 3 мільйонам осіб. Тому вважаю, що головна місія фонду допомогти кожному, хто цього потребує.

Робота БФ “Янголи спасіння”

Чи маєте партнерів та однодумців у цій справі?

Так, ми співпрацюємо з багатьма організаціями, такими як: ВПП ООН, УВКБ ООН, ЮНІСЕФ ООН, DRC, NRC, Libereco, Естонська неурядова організація MONDO, та маємо багато інших цінних партнерів.

Які найбільші труднощі виникали за час існування фонду?

Необхідність у ресурсах для роботи організації, оплати заробітних плат, ремонтів автівок, покупки автівок. Це найбільші складності у нашій роботі, котрі залишаються й сьогодні.

Які кошти зараз становлять ядро фонду?

На сьогодні ми маємо 24 активні проєкти. Тобто в нас є кошти донорів, за які допомагаємо потребуючим людям.

Робота БФ “Янголи спасіння”

Розкажіть про основні напрямки роботи та проєкти фонду Янголи спасіння

Наш фонд активно розширює свою діяльність у відповідь на міжнародний збройний конфлікт. Дуже стрімко у нас розвиваються наявні напрямки роботи та відкриваються нові.

Наразі ми маємо такі:

Евакуація – це те, з чого ми починали маленькою командою, рятуючи життя людей, які опинилися на небезпечній території  на початку вторгнення. Зараз робота продовжується. У нас є також можливість евакуації людей з інвалідністю та маломобільних;

Благодійна допомога. Забезпечення людей, які проживають у зоні бойових дій харчовими продуктами, питною водою, засобами гігієни, одягом, предметами побутового вжитку, будівельними матеріалами для аварійного ремонту;

Медична допомога. Надання медикаментів, індивідуальних пакунків, медичних консультацій постраждалому населенню, а також допомога медичним закладам України з наданням необхідного устаткування;

Відновлення інфраструктури. Відновлення пошкодженої критичної інфраструктури та надання усіх необхідних засобів (інструментарію, техніки тощо) для відновлення сталої роботи громад;

Відновлення пошкоджених будівель. Відбудова та відновлення адміністративних будівель та приватних домогосподарств;

Підтримка внутрішньопереміщених осіб. Покращення умов життя у шелтерах, що вже існують та створення нових центрів ВПО у громадах та містах, які приймають, створення хабів консультаційної допомоги для ВПО, моніторинг потреб ВПО, організація безплатних коворкінгів та курсів перекваліфікації;

Робота з дітьми. Створення центрів позашкільного та дошкільного розвитку для дітей у містах та громадах. Ведення інклюзивних груп для дітей з особливими освітніми потребами. Організація та проведення дитячих міських літніх таборів. Організація благодійних заходів для дітей. Наразі ми маємо центр, який вже діє у Дніпрі та плануємо розширювати кількість центрів та вікові групи дітей;

психологічне консультування. Надання психологічної підтримки людям, що стикаються з потребами консультативної допомоги у прифронтових регіонах та по всій країні.

Робота БФ “Янголи спасіння”

Донецька область є однією з пріоритетних територій нашої роботи та допомоги, адже саме цей регіон щоденно страждає від наслідків війни в Україні.

Наразі маємо низку активних проєктів, спрямованих на допомогу населенню області, серед них: екстрене реагування на ракетні удари;

допомога у підготовці до зими; надання продуктових наборів;

експертна оцінка та надання будівельних матеріалів для відновлення пошкодженого житла; надання гігієнічних наборів;  надання одягу для сімей з дітьми; організація заходів у шелтерах для психологічного відновлення; евакуація.

Скільки мешканців Донеччини звертаються до вас за допомогою?

Важко назвати точну цифру. Зазвичай ми усю допомогу надаємо у комунікації з місцевими адміністраціями того чи іншого населеного пункту. Саме вони надають списки людей, потреби тощо. У нас є також поодинокі заявки на гарячу лінію чи в соцмережах. Ми намагаємося закривати і їх, але все залежить від можливостей нашого фонду у певному місяці.

Як це можна зробити?

На будь-якій з точок видачі допомоги, у нас обов’язково присутній банер та інша необхідна продукція (листівки, брошури), де зазначено способи зв’язку з Благодійним Фондом “Янголи Спасіння”.

Будь-яка людина може попросити про допомогу, звернувшись на гарячу лінію: 0 800 334 620 (пн-пт з 08:00 до 17:00, сб з 08:00 до 15:00). Вона безплатна.

Також для людей з порушенням слуху та мовлення у нас є електронна пошта: hotline@charity-aos.com

Робота БФ “Янголи спасіння”

Крім того, гарною практикою стали звернення у соціальних мережах:
https://www.facebook.com/charity.aos,
https://www.instagram.com/charity_aos/

Як можна стати волонтером фонду?

Завжди можна написати нам у соціальні мережі, або зателефонувати на гарячу лінію з приміткою, що ви хочете у нас працювати.

Як проходить звичайний робочий день у вашої організації?

Наш робочий день починається о 5 годині ранку, вантажівки їдуть в різні населені пункти та щодня везуть допомогу тим, хто цього потребує. Сказати, коли день закінчується дуже важко, адже ми працюємо з рання до пізньої ночі, 7 днів на тиждень. Періодично, звичайно, виходить зробити собі вихідний у неділю, але не дуже часто.

Робота БФ “Янголи спасіння”

Що для вас найважче у  роботі, а що приносить найбільше задоволення?

Найважче – це, звісно, цілодобова робота. Я, наприклад, можу спати по 3-4 години на добу, через велику кількість роботи. З того, що стосується саме роботи, то нам катастрофічно не вистачає вантажних автомобілів. Усю допомогу ми доставляємо самотужки, на авто фонду та з залученням наших співробітників.

Найбільше задоволення – це бачити щасливі посмішки вдячних людей. Це може звучати трохи банально, але для мене, як для голови фонду, кожна вдячність – це ще одне нагадування про те, що я не дарма роблю свою роботу. Колеги навіть зробили дошку з записками вдячності від тих, кому ми допомогли.

У якому стані сьогодні перебуває благодійна допомога в Україні, на ваш погляд?

На зараз продовжується дуже велика робота, яку роблять багато гуманітарних організацій, кількість викликів та потреб населення не зменшилась. Можу сказати, що благодійні організації потребують подальшої посиленої підтримки міжнародних партнерів.

Що зараз є найпроблемнішим для роботи у благодійності?

Недостатня кількість ресурсів для повного покриття усіх потреб постраждалого населення та велика потреба у кваліфікованих кадрах. На жаль, в Україні не дуже популярною була робота в гуманітарних організаціях, саме тому дуже важко знайти кваліфікованих співробітників, та ще й зі знанням англійської мови.

Робота БФ “Янголи спасіння”

Яким ви бачите фонд через кілька років?

Ми прагнемо до міжнародного рівня роботи, як в Україні, так і на світовій арені, там, де люди потребують допомоги.

Хто і що вас надихає?

Моя дружина, вона мене надихає найбільше. Також мене надихають результати нашої роботи. Вони мотивують працювати більше та допомагати великій кількості людей.

partner

“Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.”