Цей аналіз є одним із найпопулярніших, який хоч раз в житті здавав кожен.
Клінічний аналіз крові ще називають загальним, він не допоможе визначити точно, яка хвороба в пацієнта, але дає змогу виявити, чи є запалення, інфекція, а також дасть можливість запідозрити характер хвороби через коливання лейкоцитарної формули.
Дане дослідження допоможе визначити:
- рівень гемоглобіну;
- кольоровий показник (відхилення від норми – один з симптомів анемії, за яким можна припустити вид анемії);
- кількість еритроцитів;
- кількість лейкоцитів;
- кількість тромбоцитів;
- лейкоцитарну формулу (в даному випадку підраховують кількість видів лейкоцитів, адже до них відносяться різні клітини – базофіли, нейтрофіли, еозинофіли, лімфоцити, моноцити тощо);
- ШОЕ.
Цей аналіз може виявити патологічні процеси до появи симптомів.
Як правильно підготуватися до клінічного аналізу крові.
Щоб результати аналізів були достовірні і описували стан здоров’я пацієнта без викривлень, необхідно чітко дотримуватися вимог до підготовки.
- Заборона на їжу. Вживання їжі впродовж 8 годин до проведення дослідження може викривити результати аналізу, адже спричиняє запуск травної системи. Відбувається викид гормонів (наприклад, інсуліну), травних ферментів, організм в процесі травлення всмоктує в кров поживні речовини, які можуть вплинути на склад крові і призвести до хибних результатів.
- За 24 години до здачі аналізу крові не можна вживати алкоголь.
- За 2-3 доби до проходження дослідження варто відмовитись від жирних і смажених страв, що перевантажують травну систему.
- 1 добу до відвідування лабораторії варто максимально берегти організм від температурних впливів (діє заборона на відвідування бані, проходження фізіотерапевтичних процедур), також слід відмовитись від фізичних та емоційних навантажень.
- Всі ліки, які пацієнт приймає на постійній основі, він має узгодити з лікарем, адже існує ціла низка препаратів, що можуть вплинути на результати аналізів. Якщо ж ліки узгоджені, їх варто приймати в день дослідження вже після здачі крові.
В якій лабораторії краще проходити дослідження?
Сімейна лабораторія проводить загальноклінічні аналізи https://rcld.com.ua/analizi/zagalnoklinichni/ в Харкові та Ужгороді (а також в інших містах України). До неї варто звернутися, адже, тут працюють висококваліфіковані медичні працівники, які проводять дослідження на новітньому обладнанні, використовуючи якісні реагенти. Результати досліджень приходять в чат-бот та на електронну пошту.
Залиште коментар
Розгорнути ▼