“Фітнес – це про емоції, які ми отримуємо під час тренувань”. Краматорка Олена Кучерук перетворила хобі на професію та навчає сучасних напрямів фітнесу

Олена Кучерук, відома у Краматорську бізнес-леді, директорка агенції «Шалене свято», зараз мешкає у Києві, де її життя набуло нових барв. Багато років займаючись фітнесом, вона змогла перетворити своє захоплення на професію. Олена отримала ліцензію тренера і сьогодні навчає нових напрямів фітнесу, які ще не набули широкої популярності в Україні, таким як Kangoo Jumping та BALANCE FUNCTIONAL BOARD. Ці методи тренувань не лише допомагають покращити фізичну форму, але й створюють позитивну атмосферу завдяки своїй динаміці. 

У розмові з журналістом «Pro100Media» краматорка зазначила, що важливо не лише навчати, а й надихати. “Фітнес – це не лише про результати, це про відчуття, про емоції, які ми отримуємо під час тренувань, ” — ділиться Олена, підкреслюючи, що її місія полягає у створенні позитивного середовища для всіх.

Олена Кучерук

З чого почалося ваше захоплення фітнесом?

Ще в Краматорську до повномасштабного вторгнення я займалася різними видами фітнесу. З Kangoo Jumps я познайомилась в Києві, бо  в нашому місті його тоді не було. У 2019 році я почала займатися джампінгом для себе, поєднуючи з йогою. Поступово я настільки захопилася, що купила собі особисте взуття для занять і всюди носила його з собою.

Після початку повномасштабного вторгнення я виїхала з Краматорська. Коли вирішила все ж осісти в Києві, відновила заняття фітнесом. Згодом мене запросили тренувати в спортивний клуб. Я почала підготовку до тренерської роботи, пройшла навчання з багатьох видів фітнесу, отримала міжнародну ліцензію, бо не знаю, яка буде ситуація в Україні. А маючи ліцензію я можу тренувати в будь-якій країні світу. Поступово почала набирати групи. Зараз працюю в трьох спортивних клубах столиці.

Окрім Kangoo Jumps, що ще викладаєте?

Ще один цікавий напрямок фітнесу, який нещодавно з’явився в Україні -BALANCE FUNCTIONAL BOARD. Заняття проходять на дошках, які мають округлу форму. Цей вид фітнесу  направлений на лікування спини та роботу м’язів всього тіла. Також я проводжу функціональні тренування, але Kangoo Jumps та BALANCE FUNCTIONAL BOARD – основні напрямки. Вони не схожі на інші.

Джампінг я полюбила тому, що це кардіотренування без навантаження на колінні суглоби. Я мала травму коліна, тому саме така специфіка цього виду фітнесу була для мене важливою. До бордів я прийшла, бо шукала напрямок, який міг розвантажувати та лікувати спину.

Розкажіть детальніше про ці напрямки фітнесу. Чим вони корисні?

Kangoo Jumping підходить майже усім. Рівень фізичної підготовки немає значення. Система допомагає спалювати добренько кілокалорій. Крім зменшення жирових відкладень, бонусом стане одночасне опрацювання всього тіла.  Тренування допомагає зміцнити м’язи  преса, сідниць, стегон та ніг. Заняття допомагають покращити поставу, покращити кровопостачання міжхребцевих дисків, забезпечують поліпшення координації, витривалості та вестибулярного апарату. Регулярні тренування допомагають зміцнити серцево-судинну систему.

Пружинний механізм взуття діє як амортизатор, роблячи тренування безпечними для суглобів та сухожилля.  Крім того, швейцарське дослідження Kangoo Jumps показало, що носіння взуття знижує вплив на великогомілкову кістку на 50% і вплив на поперековий відділ хребта приблизно на 20%.

 Унікальна система пружинних черевиків Kangoo Jumps IPS-System нейтралізує удари о тверду поверхню, тим самим захищає хребет, а також колінні та гомілковостопні суглоби. До того ж черевики додають 4 кг до ваги тіла. Тому заняття в такому взутті збільшують ефективність тренувань на 30%. Округла форма підошви черевиків вимагає тримати  рівну спину. Таким чином – активно формуються м’язи преса, ніг та сідниць,  а спина  фіксується.  Пружинний комплекс – бере на себе ударне навантаження, тому й кріпатури немає.

У середньому за годину інтенсивного тренування людина може спалити 400-700 калорій. Тренування складається із розминки, кардіо блоку, силового блоку і розтяжки.

Головна перевага тренувань – поліпшення настрою та збільшення рівня енергії.  Після заняття ви відчуваєте прилив бадьорості, через збільшення рівня ендорфінів завдяки постійним стрибкам. Під час тренувань у тілі починають вироблятися «гормони щастя». Тобто після тренування, навіть якщо у людини препоганий настрій, вона буде відчувати задоволення й радість.

BALANCE FUNCTIONAL BOARD – це тренування у спокійному темпі  на спеціалізованій  функціональній дошці. Працюють всі групи м’язів. Заняття підтягнуть тіло, укріплять спину, додадуть мобільності суглобам.

В основі лежить пілатес, розбавлений граційним barre та ніжним стретчингом.

Яким був ваш шлях до тренерської роботи?

Протягом двох років я проходила різні навчання. Визначала для себе, що подобається, що ні, в чому хочу розвиватися. Зараз я також продовжую навчатися. Почалося з того, що мене запросили тренувати в спортивному клубі, який я сама відвідувала. Я не планувала бути тренеркою. Хотіла в Києві відновити роботу агенції “Шалене свято”, завдяки якій мене знають в Краматорську. Мені навіть вдалося вивезти деяке обладнання “Шаленого свята” з Краматорська. Але згодом зрозуміла, що відновити роботу в столиці в тому масштабі, як це дуло вдома,  складно. Тому сьогодні це, так скажімо, для душі, на мінімальному рівні. Ось так вийшло, що в мене хобі перетворилося в основну діяльність, а основна діяльність навпаки. Я дуже переживала спочатку, думала: вийде в мене чи ні? Але з часом, як то кажуть, набила руку.

Скільки часу у вашому житті зараз займає фітнес?

Багато. Я проводжу від 2 до 5 тренувань на день. Це й групові, й індивідуальні. Працюю кожен день окрім неділі.

Чи мають попит зараз джампінг та заняття на бордах?

BALANCE FUNCTIONAL BOARD  я веду лише пів року, Kangoo Jumps – почала раніше. Заняття на бордах – нові для України, і, буває, складно доносити до людей що це взагалі таке. Зараз ми намагаємося більше займатися рекламою, щоб зацікавити  людей. Не можу сказати, що групи великі, але кількість охочих займатися цим напрямом фітнесу збільшується.

Kangoo Jumps займаються вже великі групи, бо це не лише про фітнес. У нас це ціла жіноча спільнота. Ми дружимо, разом ходимо на вистави та концерти, активно проводимо час. Ми підтримуємо один одного, бо зараз без цього ніяк.

Як триває зараз ваш звичайний день?

Просинаюся, їду на тренування. В обід в мене перерва для особистих справ. В цей час я можу приготувати поїсти, забрати дітей, приділити час соцмережам. Ввечері я розвожу дітей по гуртках й сама їду працювати, проводжу ще декілька тренувань. А ввечері вдома займаємося вже звичайними хатніми справами та відпочиваємо.

Як можна потрапити до вас на тренування?

Написати в інстаграмі, або на сторінку в інших соцмережах. Ми поспілкуємося і я запропоную зал, куди людині буде зручніше дістатися та де прийнятною буде ціна за тренування, бо я працюю у двох звичайних спортивних клубах, а третій – преміумсегмента, тому коштувати заняття будуть дорожче. В деяких клубах є пробне тренування, у половину дешевше ніж звичайне. Можна просто прийти та спробувати.  Не треба мати якоїсь спеціальної підготовки.

Які у вас плани щодо розвитку у сфері фітнесу на цей рік?

Хочу далі масштабуватися. Не буду розповідати подробиці, бо буває, що скажеш, а воно потім не виходить, як задумувалося.

“Даний матеріал виготовлено за підтримки ГО “Інститут масової інформації” в рамках проєкту міжнародної організації Internews Network”