Понад тисячу шевронів та більш як сотня прапорів військових підрозділів — таку колекцію зібрали у волонтерському хабі “Всі поруч” у Краматорську, що на Донеччині. Осередок допомоги армії та цивільним працює з перших днів повномасштабної війни та об’єднує понад 70 людей. Зокрема, доправляють українським військовим спорядження та ліки. Бійці віддячують шевронами, прапорами та іншими сувенірами, розповідає керівник Ваге Маміконян.
Що є в колекції та яка доля чекає на зібрання після війни — у розповіли волонтери Суспільне Донбас.
Співзасновник волонтерського хабу “Всі поруч” Ваге Маміконян розповідає, працюють з перших днів повномасштабної війни, в об’єднанні — понад 70 волонтерів. Зокрема, доправляють українським військовим спорядження та ліки. Бійці віддячують — шевронами.
“Немає більш цінних або менш цінних. Всі для нас однаково цінні. Я вважаю, що це — честь для нас, що їхні шеврони тут знаходяться”, — каже співзасновник волонтерського хабу Ваге Маміконян.
Зараз у колекції — більш як тисяча шевронів. Деякі — іменні, з позивними бійців, які загинули. Є шеврони підрозділів. Один із них особливий для Ваге — від земляків.
“Це шеврон Nemesis group — об’єднання вірменських військових у складі Збройних сил України. Дуже ними пишаюся, хлопців багатьох знаю. Вони насправді кращі”, — ділиться Ваге Маміконян.
Є у колекції й шеврони з жартівливими написами.
“Багатьом подобається. Передача: “Я соромлюсь свого тіла”, а то — “Я соромлюсь свого командира”. Всі, хто знаходять, хлопці, фоткають. Мабуть, своїм командирам скидають”, — говорить чоловік.
За словами Ваге, окрім шевронів, бійці дарують прапори. Є стяг з підписом Валерія Залужного.
“Підписані прапори — бригада “Азов”, 3-тя штурмова, 56-та бригада, “Лють”, “Свобода”, “Рубіж”, медична рота 56-ї бригади, Інтернаціональний легіон, чорний прапор. Прапор Бахмута, один з останніх прапорів, які хлопці підписали й вивезли з Бахмута”, — розповів Ваге.
Шеврони й прапори, говорить Ваге, допомагають створити в просторі особливу атмосферу.
“Кожного дня, коли ти бачиш їх, вони тебе надихають. По-друге, коли до тебе приходять гості, військові, вони розуміють, що у свою якусь ауру попали. І вони себе дуже добре відчувають”, — говорить він.
Також у волонтерському хабі можна відпочити, каже Ваге.
“Пригощаємо кавою, тут можна відпочити, трошки набратися сил. І тут також прапори різних бригад, підрозділів. І прапори держав-партнерів, які частенько завітають в гості”, — каже Ваге.
Опісля війни, каже волонтер, з усіма подарованими речами планують створити музей.
“Будемо якийсь музей робити, бо окрім шевронів та прапорів, маємо інші речі. Хотілось би отак збирати людей, розповідати, молоді, особливо дітям, щоб вони розуміли, як це було, як це було важко”.
Залиште коментар
Розгорнути ▼