За останні кілька тижнів ситуація на Донецькому відтинку фронту загострилась. Крім того почастішали обстріли міст. Як часті атаки та наступ ворожої армії влинув на ринок праці у Краматорську, чи реально зараз знайти роботу у місті та як реорганізація обласної служби зайнятості вплине на безробітних, про це розкажемо далі.
Економісти, бухгалтери, швачки, кухонні робітники, касири, баристи, офіціанти, менеджер зі збуту, двірники, продавці, підсобні робітники, машиністи котлів, – саме такі працівники користувалися найбільшим попитом серед роботодавців протягом останніх трьох місяців у Краматорську. Запит на спеціалістів робочих професій вищий. Водночас на обліку безробітних: керівники, держслужбовці, слюсарі, кухаріі. Про це журналістам “Pro100Media” повідомили у Краматорській філії Донецького обласного центру зайнятості у відповіді на інформаційний запит.
“Частіше на обліку як безробітні перебувають з такими професіями та спеціальностями, як керівники, менеджери, державні службовці, фахівці управлінь освіти, працівники торгової сфери, кухарі, кваліфіковані робітники з інструментом (слюсарі, токарі, зварники), особи без професій або з найпростішими(некваліфікованими) професіями”, – йдеться у повідомленні.
Ситуація на ринку праці як і декілька місяців тому не змінилась – шукачів роботи більше ніж пропозицій. На обліку перебуває 777 безробітних, натомість вакансій – 258.
“Протягом січня – жовтня 2024 у м. Краматорськ за допомогою служби зайнятості працевлаштовано 1546 осіб”, – повідомили фахівці профільної служби у відповіді на запит.
Торік на обліку було 2 556 шукачів та 1 798 осіб були працевлаштовані за допомогою служби зайнятості.
За даними фахівців, середня тривалість пошуку роботи майже 4 місяці, а середня зарплата в регіоні трохи більше 17 тисяч гривень.
“Якщо порівняти з минулим роком, то термін тривалості пошуку роботи зменшився на 14 днів. Середня тривалість укомплектування вакансії складає 7 днів, якщо порівняти цей показник з минулим роком, то він залишився майже на цьому рівні”, – зазначили спеціалісти.
Ворог останнім часом активно цілить по місту ракетами та бомбами. Однак, як зазначають фахівці центру зайнятості – збільшення обстрілів особливо не змінює ситуацію на ринку праці.
“Після того як почастішали обстріли в місті кількість безробітних не збільшилась на обліку. Ситуація на ринку праці у розділі подання роботодавцями інформації щодо наявності вакантних посад залишилася без змін”, – уточнили у Краматорській філії Донецького обласного центру зайнятості.
Як реорганізація служби зайнятості в області вплине на пошук роботи
Наприкінці листопада була реорганізована обласна служба зайнятості та були створені філії. Відтепер у складі Краматорської філії працюють Костянтинівсько-Дружківське та Слов’янсько-Бахмутське управління, а також Лиманський та Олександрівський відділи. До Покровської філії входять Добропільсько-Мирноградське та Селидівсько-Мар’їнське управління, а також Великоновосілківський та Новогродівський відділи.
Контактні телефони філій, управлінь та відділів Донецького обласного центру зайнятості.
Як повідомила журналістам “Pro100Media” у коментарі виконувачка обов`язків директора Краматорської філії Донецького обласного центру зайнятості Світлана Бондарєва – зміни у структурі не вплинуть на шукачів та роботодавців. Жителі міста і надалі отримуватимуть послуги та можуть звертатися до фахівців служби зайнятості за адресою: м. Краматорськ, вул. Рум’янцева, 4.
Також зареєструватися у службі зайнятості безробітні можуть за допомогою порталу “ДІЯ”, мобільного застосунку “ДІЯ”, мобільного додатку “Державна служба зайнятості” або за допомогою електронного кабінету шукача на офіційному сайті Державної служби зайнятості.
Для уточнення інформації звертайтеся за номером: 0663778716
Залиште коментар
Розгорнути ▼