Закладеність носа та нежить давно стали нашими супутниками під час холодної пори року. Назальні спреї і краплі допомагають позбутися цих проблем та полегшити дихання. Однак не всі ліки від нежитю є безпечними. Деякі викликають звикання та погіршення стану слизової оболонки носа. Давайте поговоримо про препарати, які не викликають звикання та є більш безпечними.
Сольові спреї на основі морської води
Солюційні спреї — це препарати для догляду за носовою порожниною, які набрали популярності останнього часу. Спреї в основі мають морську воду, тому абсолютно безпечні, підходять для пацієнтів різного віку, в тому числі дітей. Препарати можна використовувати як для лікування, так і профілактики.
Морська вода містить безліч корисних речовин, включаючи натрій, магній, калій, кальцій, селен, цинк, завдяки яким відбувається підтримка природного балансу слизової оболонки, зміцнення капілярів, прискорення регенерації тканин, а також підвищення місцевого імунітету.
Солюційні спреї діляться на два типи:
- ізотонічні, що містять 0,9% солі;
- гіпертонічні, що містять більше 0,9% солі.
Ізотонічні спреї створені для щоденного зволоження та профілактики, гіпертонічні мають судинозвужувальну дію, зменшують набряк, прибирають слиз та закладеність носу. Перевагами солюційних препаратів є безпечність, природний склад та можливість тривалого використання для лікування нежиті. Втім, багато людей відмічають, що при закладеності носа такі засоби не дуже ефективні.
Протизапальні назальні спреї без деконгестантів
Протизапальні назальні спреї допомагають ефективно подолати набряк та закладеність носа, але деякі з них викликають залежність. Якщо потрібно провести довготривале лікування, краще вибрати безпечні препарати без деконгестантів.
Вони містять речовини, що запобігають розвитку запалення, зволожують слизову оболонку та покращують загальній стан носової порожнини. Такі протизапальні засоби використовують при алергічних ринітах, хронічному нежиті без ризику залежності на відміну від судинозвужувальних деконгестантів.
Спреї з натуральними компонентами для полегшення дихання
Якщо ви шукаєте м’які та безпечні засоби для усунення закладеності носу, то назальні спреї з натуральними компонентами стануть у нагоді. В їх складі є природні речовини, такі як ефірні олії та екстракти лікарських рослин, що допомагають зменшити запалення і полегшити дихання.
Для виготовлення препаратів використовують ефірні олії евкаліпту, чайного дерева, м’яти, сосни, які володіють протизапальними, зволожувальними та антибактеріальними властивостями. Вони ефективно перешкоджають розвитку бактерій та усувають набряки. Такі спреї зазвичай вибирають пацієнти, які надають перевагу натуральнім препаратам для лікування нежитю тривалий час.
Алое вера як інгредієнт для зволоження носа
Алое вера відомий своїми зволожувальними, загоювальними та заспокійливими властивостями. Його видобувають з лікарської рослини алое. Цей природний компонент широко використовуються в медицині та косметології для лікування запалень та ран. Тепер з’явилася нагода придбати засоби від нежитю на основі алое вера. Спреї та краплі з алое вера допомагають регенерації клітин слизової оболонки, усувають сухість і подразнення. Вони довели ефективність при застуді та в умовах низької вологості в приміщенні, де працюють кондиціонери або обігрівачі.
Як правильно використовувати назальні препарати, щоб уникнути звикання
Щоб лікування нежитю було ефективним, потрібно правильно використовувати назальні препарати. Це допоможе уникнути залежності та погіршення стану слизової оболонки носу.
Що потрібно робити:
- дотримуватись інструкції до препарату;
- перед застосуванням назального спрея прочистити ніс за допомогою ізотонічного сольового розчину;
- тримати флакон вертикально, голову трохи відхилити назад, вприскувати рідину в кожну ніздрю 1–2 рази;
- уникати тривалого використання судинозвужувальних спреїв (не більше 5–7 днів);
- вибирати безпечні альтернативні ліки (сольові на основі морської води, з натуральними компонентами, без деконгестантів);
- якщо нежить триває довго (наприклад, алергічний риніт), використовуйте по черзі препарати з різними складовими, щоб уникнути звикання.
У разі появи звикання або побічних ефектів, звернутися до лікаря.
Залиште коментар
Розгорнути ▼