Які ліхтарики використовують військові

Військовим потрібні якісні, міцні та надійні ліхтарики. Проте, як і з будь-яким спорядженням для фронту, ці пристрої мають відповідати певним вимогам і стандартам, аби залишатися максимально ефективними в складних умовах. Нижче йтиметься про те, як правильно вибрати ліхтарик для військової справи.

Звичайні та тактичні

Це дві великі категорії пристроїв, розроблених для роботи в різних умовах. Звичайні моделі підходять для домашнього використання, прогулянок на вулиці в темряві, підсвітки в гаражі тощо. А ось тактичні ліхтарики залишаються надійними помічниками в умовах підвищеної вологи, під час критичних ситуацій та навіть бойових умов. Тому останні моделі не просто міцніші та надійніші, а й оснащені додатковими функціями. Наприклад, у тактичних ліхтариках можуть встановлювати:

  1. спеціальні шипи для розбиття скла;
  2. кріплення під зброю чи шолом;
  3. окремі діоди різних кольорів для передачі сигналів або зменшення напруги очей;
  4. функції стробоскопа.

Це не весь перелік можливостей тактичних пристроїв. Вибір моделі зазвичай залежить від конкретних потреб військового, тому на функціональність завжди треба звертати увагу.

Типи тактичних ліхтариків

Першочергово їх поділяють на групи залежно від типу кріплення:

  1. Налобні — дозволяють підсвітити мапу, приготувати їжу, знайти пораненого й у цілому побачити все в темному місці. Використовуються окремо або кріпляться на шолом чи систему MOLLE. Бажано, аби була можливість регулювати інтенсивність освітлення.
  2. Ліхтарик ближнього бою — ширококутний потужний пристрій. Він використовується для осліплення супротивника на ближній дистанції або пошуку людей.
  3. Підствольний — підсвічує ціль перед військовим. Зазвичай це сфокусований ліхтар із вузьким кутом.

Від цих особливостей будуть залежати інші характеристики техніки — яскравість, різні режими, розмір корпусу тощо. Тому перед купівлею варто дізнатися, який саме варіант потрібен військовому.

На що ще звернути увагу

Тактичні ліхтарики мають відповідати деяким умовам, аби ними було зручно користуватися на фронті:

  1. міцний корпус із захистом від вологи, пилу та бруду;
  2. довготривалість роботи — від акумулятора чи батарейки;
  3. різні режими — звичайний, стробоскоп, кольоровий;
  4. невелика вага;
  5. ергономічна форма — для ручних ліхтариків.

Не зайвою буде можливість швидко замінити один акумулятор на інший. Це зручно в умовах, коли ліхтарик сів і часу його заряджати немає. Для відновлення батареї мають бути інтегровані популярні інтерфейси — виделка для мережі, USB та перехідник під прикурювач авто. Ліхтарик на фронті — важлива частина особистої екіпіровки, яка може врятувати життя. Тому потрібно вибирати найкращі варіанти, що точно не підведуть військового за будь-яких умов.