На перевезення майна влада міст Покровського напрямку вже встигла витратити практично 5 млн грн. Але реальні суми можуть бути більшими через обмеження пошуку в системі Prozorro.
Про це повідомляє “Вчасно”.
З початку активного наступу ворога на Покровський напрямок у 2024 році Prozorro почало активно наповнюватись закупівлями з евакуації майна влади цих населених пунктів. Питанням переймались у Новогродівці, Мирнограді, Покровську, Селидовому та Удачному. Редакція «Вчасно» дослідила, скільки бюджетних коштів було витрачено на евакуацію майна різними органами влади Покровського напрямку.
За підрахунками на перевезення вже встигли витратити практично 5 млн грн. Але реальні суми можуть бути навіть більшими через обмеження пошуку в системі Prozorro.
Найбільшим замовником став Покровськ, який встиг витратити 2 млн 677 тис. 601 грн. Евакуація для Селидового обійшлася в 1 млн 314 тис. 800 грн, а Мирноград заплатив 805 тис. 320 грн. В Удачному та Новогродівці витратили найменше: 149 тис. 439 та 49 тис. 404 грн.
Практично всі закупівлі були проведені за прямими угодами, без оголошення торгів. У більшості не опубліковано укладених угод, а у наявних — не містився точний опис послуг. Зрозуміти, скільки коштував 1 км перевезення — неможливо, як і що точно евакуювали та куди.
Крім того, переважно влада користувалась послугами одних й тих самих перевізників за більшістю своїх запитів.
ПОКРОВСЬК
Судячи з кількості закупівель з вантажних перевезень, можна припустити, що у Покровську більше переймались евакуацією майна, ніж фортифікаціями. Відповідно серед всіх населених пунктів цього напрямку Покровськ зайняв перше місце із замовлення транспортних послуг для вивезення майна серед інших населених пунктів. З початку року у Prozorro опублікували близько 30 закупівель на ці потреби.
Серед замовників:
- КП «Покровськводоканал» — 1 млн 161 тис. 900 грн
- Відділ освіти Покровської міської ради — 543 тис. 730 грн;
- Покровськтепломережа — 375 тис. 649 грн 80 коп;
- Відділ культури, туризму та охорони культурної спадщини Покровської міської ради — 216 тис. 990 грн;
- КП «Багатогалузеве комунальне підприємство» — 194 тис. 400 грн;
- КНП «Покровська клінічна лікарня інтенсивного лікування» — 91 тис. 232 грн.
Користувались послугами перевезення також КЗ «Покровський педагогічний фаховий коледж», КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги», К У Покровський психоневрологічний інтернат, Покровський міський центр соціальних служб.
Більше за всіх перевезли вантажів ФОП Браташ Олександр Анатолійович та ТОВ «УКРВУГЛЕПОСТАВКА».
Браташ — місцевий перевізник з Покровська, який має в арсеналі декілька транспортних засобів та ліцензій. Попри 11 років підприємницької діяльності у держзакупівлях до цього року не брав участі. Проте з початку 2024 року полюбився відділами культури та освіти Покровської міської ради, заробивши практично 850 тис. грн.
Натомість послугами ТОВ «УКРВУГЛЕПОСТАВКА» користуються КП «Покровськводоканал» та Покровськтепломережа.
«Покровськводоканал» у середині серпня обрав товариство для перевезення вантажів за результатами відкритих торгів. Власне обирати не було серед кого, оскільки «УКРВУГЛЕПОСТАВКА» стало єдиним учасником. У результаті для перевезення уклали угоду на понад 950 тис. грн за 19 тис. км, 1 км у середньому коштує 50 грн.
Товариство зареєстроване у Мирнограді та займається не тільки перевезеннями, а й добуванням кам’яного вугілля, а також гуртовою торгівлею різними видами палива. На балансі у підприємства налічується 18 транспортних засобів та отримана одна ліцензія. За 2023 рік ТОВка задекларувала 54 млн грн доходу. Найбільшим замовником послуг «УКРВУГЛЕПОСТАВКА» у Донецькій області стало ДП «Добропіллявугілля-видобуток», загальна сума контрактів вже сягає 74 млн грн.
Занепокоює, що у більшості закупівель передбачили кінцевим строком надання послуг грудень 2024 року. З урахуванням активного просування ворога та обстрілу міста евакуація вже навіть через тиждень може бути неактуальною.
СЕЛИДОВЕ
З початку року Селидове витратило на евакуацію понад 1 млн грн. Загалом у Prozorro можна знайти понад 20 закупівель. Основними замовниками послуг стали:
- Селидівська міська рада — 151 тис. 900 грн;
- Відділ культури Селидівської міської ради — 150 тис. 200 грн;
- Відділ освіти Селидівської міської ради — 148 тис. 700 грн.
Крім того, послугами вантажників та перевізників користувались КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Селидівської міської ради», КНП «Селидівська центральна міська лікарня Селидівської міської ради», Відділ сім`ї, молоді та спорту, Управління соціального захисту населення Селидівської міської ради, Селидівський міський центр соціальних служб, Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
Більше за всього закупили послуг у фізичних осіб-підприємців Бойко Надії Володимирівни та Романенко Романа Володимировича.
ФОП Бойко зареєстроване у Селидовому більш як 5 років, займається ремонтом меблів та домашнього начиння. Код КВЕД «Надання послуг перевезення речей (переїзду)» не основний для підприємиці вид діяльності. У відкритих реєстрах немає даних про наявні у неї транспортні засоби та ліцензії для здійснення перевезень.
До 2023 року Бойко постачала органам влади Селидового різні меблі, а у цьому році почала надавати послуги вантажних перевезень
Романенко Роман Володимирович також зареєстрований у Селидовому, займається підприємницькою діяльністю понад 17 років. На відміну від Бойко для Романенка Код КВЕД 49.41 «Вантажний автомобільний транспорт» основний та єдиний вид діяльності. У відкритих реєстрах також відсутні дані про наявний транспорт та ліцензії.
За два з половиною роки повномасштабної війни підприємець заробив на владних структурах населених пунктів та підприємств Покровського напрямку більше півмільйона гривень.
Мирноград
Закриває трійку лідерів із закупівлі послуг евакуації серед населених пунктів Покровського напрямку — Мирноград. Всього чотири послуги з перевезення обійшлись місту у понад 805 тис. грн. Найбільше коштувала евакуація для:
- КНП «Мирноградська центральна міська лікарня» — 280 тис. грн;
- КНП ««Інфекційна лікарня м. Мирноград» — 230 тис. грн;
- Управління комунальної власності Мирноградської міської ради — 196 тис. грн.
Лікарні двічі користувались послугами ТОВ «СПІН МЕДІКАЛ СЕРВІС», яке зареєстроване у Слов’янську всього 4 місяці. За цей невеликий час товариство встигло виграти у різних закупівлях медичних закладів Донецької області на понад півтора мільйона гривень. Основний вектор послуг: ремонт та обслуговування медичного обладнання.
Засновники та власники товариства також володіють правами й на інші підприємства у Слов’янську. Наприклад Олексій Яковенко керує та володіє ТОВ «ТД «СЛОВ’ЯНСЬКИЙ КУРОРТ», що займається наданням туристичних послуг.
Як й у випадку з Покровськом турбує, що придбані лише нещодавно послуги на евакуацію планують надавати аж до кінця цього року.
Ситуація з витратами на евакуацію майна органів влади на Покровському напрямку викликає низку важливих запитань. Попри критичність евакуації в умовах війни, існує занепокоєння щодо прозорості цих процесів. Більшість угод укладено без проведення відкритих торгів та навіть не опубліковані всі угоди. Крім того, у деяких випадках відсутні точні описи наданих послуг, що ускладнює розуміння реальних витрат та ефективності витрачання коштів.
Також варто звернути увагу на концентрацію замовлень у руках кількох постачальників, що може свідчити про обмежену конкуренцію або зручність співпраці з перевіреними виконавцями.
Цей аналіз показує необхідність більш прозорого підходу до проведення закупівель, як й в інших випадках. Оскільки значні суми витрачаються в критичних умовах, то кожна гривня повинна бути виправданою та ефективною.
Залиште коментар
Розгорнути ▼