Спортсмени Донеччини на Паралімпіаді-2024: які нагороди вибороли паралімпійці

На Паралімпіаді в Парижі Донецьку область представляли 14 спортсменів у 5 видах спорту. Паралімпійці Донеччини поповнили скарбничу збірної України 20-ма нагородами, серед яких 5 золотих, 9 срібних, 6 бронзових. Параплавець з Краматорського району став рекордсменом адже виборов найбільшу кількість медалей серед українців. Про перемоги паралімпійців з Донеччини розкажемо далі.

Перше “золото” для України на Паралімпійських іграх-2024 виборов маріупольський плавець Олександр Комаров. 36-річний спортсмен на дистанції 100 м вільним стилем встановив новий паралімпійський рекорд – 1 хвилина 7,77 секунд, випередив срібного призера з Китаю на 0,45 секунд.

24-річний Андрій Трусов, який народився в Миколаївці та представляв Слов’янськ, став кращим на дистанції 50 метрів “батерфляєм” у класі S7. Він встановив рекорд Європи – 28,75 секунд. Це п’ята нагорода для Андрія на Іграх у Франції. У його скарбничці-перемог: три “срібла” на дистанціях – 200 м комплексним плаванням, 400 м – вільним стилем, 100 м – на спині. Параплавець Андрій Трусов рекордсмен адже виборов найбільшу кількість медалей серед українців на Іграх-2024 – два “золота” і три “срібла”.

35-річний Данило Чуфаров із Маріуполя виборов дві срібні нагороди та дві бронзові. Отримав срібну медаль за дистанцію 100 метрів “батерфляєм” та на 200-метрівці комплексним стилем, бронзову медаль – за 100-метрівку на спині та брасом.

Пауерліфтер Антон Крюков із Маріуполя посів друге місце з результатом 251 кг. Для Антона це третя Паралімпіада і перша медаль такого рівня: на Іграх-2012 у Лондоні він був сьомим, на Іграх-2016 у Ріо-де-Жанейро був п’ятим.

26-річний Ігор Німченко з Соледару здобув “бронзу” на дистанції 200 м комплексним плаванням у класі SM10 з результатом 2 хвилини 13,73 секунди та “срібло” на 100-метрівці “батерфляєм”.

Свою першу паралімпійську золоту медаль здобула Марина Піддубна в складі збірної України у змішаній естафеті 4х100 метрів вільним стилем. Для Марини ця нагорода стала другою на Іграх у Парижі, на дистанції 50 м вільним стилем параплавчиня здобула ще “бронзу”.

Паравелосипедист Єгор Дементьєв став кращим у груповій шосейній гонці і здобув “золото”. У змаганнях на треку в індивідуальній гонці переслідування на 4000 м у класі C5, показав у фіналі час 4 хвилини 17,770 секунд і виборов “срібло”.

37-річний Ярослав Семененко, який народився в Красногорівці та представляв Маріуполь виборов бронзову медаль в змаганнях змішаної естафети 4х50 м комплексним стилем. Для плавця з ураженням опорно-рухового апарату Ігри в Парижі стали п’ятими в кар’єрі.

Для 16-річної Вероніки Коржовою з Соледару “бронза” стала дебютною паралімпійською нагородою, яку вона виборола в змаганнях змішаної естафети 4х50 м комплексним стилем.

Спортсмен з пара веслування академічного Роман Полянський, якому 38 років,  здобув “срібло” у змаганнях одиночних човнів серед чоловіків у класі PR1M1x. Дистанцію 2000 м він подолав за 9 хвилин 14,47 секунд. Це третє паралімпійське досягнення в кар’єрі Полянського – до цього були “золото” Ігор 2016 та 2020 років.

За підсумками змагань у Франції українська команда має в активі 82 нагороди: 22 золоті, 28 срібних і 32 бронзові. Україна посіла сьоме місце у загальному заліку серед 169 країн-учасниць та 5 місце за кількістю медалей.