Вищий антикорупційний суд розпочав розглядати запобіжний захід голові Антимонопольного комітету Павлу Кириленку. Його підозрюють у незаконному збагаченні і брехні в деклараціях. Прокурор САП просить взяти Кириленка під варту із заставою у понад 121 млн грн.
Про це повідомляє Центр протидії корупції.
У разі внесення застави застосувати до нього певні обов’язки, зокрема здати закордонні паспорти та носити електронний браслет. Сьогодні на засіданні виступила лише прокурор САП, наступного засідання планується виступ захисту. Також мають допитувати двох свідків, а саме тещу та тестя Кириленка. Прокурор розповіла, що під час обшуку за місцем проживання чиновника знайшли ключі від двох квартир у місті Ужгород. Це нові квартири, про які слідству не було відомо. Дружина Кириленка під час обшуку пояснила, що це нібито квартири її матері. Однак, згідно з даними реєстру, вони зареєстровані на іншу особу. Також прокурор повідомила, що на вилученому у колишньої судді Печерського райсуду Києва телефоні iPhone знайшли переписку про провадження НАБУ щодо Кириленка, а також рекомендації щодо знищення доказів. Ось повідомлення від 9 квітня цього року:
“Дружина, тесть, теща — змінити телефони на iPhone останньої моделі, встановивши двохфакторну аутентифікацію”, “замінити номери телефонів на інші”, “промоніторити і витягнути інформацію з пошти”, “почистити пошту і видалити її”.
Кириленко коментувати підозру журналістам відмовився. Захист взагалі просив спершу закрити засідання, бо до Кириленка застосовувалися заходи безпеки у іншому кримінальному провадженні, яке розслідує управління СБУ в Донецькій і Луганській області. Адвокат на засіданні також повідомив, що були “прильоти з боку ворога неподалік місць проживання Кириленка”. Також захист заявив, що на чиновника раніше було кілька спроб замахів і надав судді оплатний договір Кириленка з поліцією про надання послуг з охорони.
Нагадаємо, НАБУ і САП підозрюють голову Антимонопольного комітету Павла Кириленка у незаконному збагаченні на 56,2 млн грн та брехні в деклараціях. З 2020 по 2023 роках Кириленко став власником 21 об’єкту нерухомості (будинок, квартири в Києві та Ужгороді) та люксового авто, записавши все на родичів своєї дружини.
Залиште коментар
Розгорнути ▼