“Мені хотіли продати мої ж меблі”: краматорка розповіла про випадок шахрайства, з яким стикнулася під час війни

Жителька Краматорська Людмила Кремінська розповіла редакції Pro100Media про випадок шахрайства, який вона пережила особисто. Її історія – це нагадуванням краматорцям  про те, як важливо бути насторожі та знати про потенційні небезпеки, що існують в нашому місті навіть під час війни.  Людмила поділилася деталями інциденту, що стався з її меблями, які вона залишила в орендованому приміщенні, та дала рекомендації чому треба звертатися до правоохоронців.

Людмила Кремінська

“Я орендувала у Вікторії приміщення на критому ринку Краматорська, у мене був власний магазин пряжі. Під час війни, коли я запланувала евакуюватися, ми домовилися, що пряжу я вивезу, а меблі залишу. Ситуація в місті була неспокійна, ми вирішили, що до Краматорська поки повертатися не будемо. Я запропонувала Вікторії знайти людину, яка орендуватиме приміщення з моїми меблями.

Магазин Людмили в Краматорську до повномасштабного вторгнення

Але нещодавно приїхала до Краматорська, щоб забрати деякі особисті речі. Ми вирішили й меблі забрати, бо лінія фронту дедалі ближча і мені не хотілося б, щоб вони згоріли або їх росіяни, у разі окупації, забрали. Бо така ситуація вже була у Горлівці, коли русня забрала у нас дім.

Магазин Людмили в Краматорську до повномасштабного вторгнення

Але Вікторія мені відмовила. Каже: “Ти їх не можеш забрати, бо продала мені меблі у жовтні 2023. Можеш забрати, якщо оплатиш 45 тисяч гривень”. Але жодних розмов про продаж ми взагалі не вели. Я навіть під час листування з цією шахрайкою запитувала кілька разів чи “живі” мої меблі, Вікторія відповідала: “Так, все добре. Вони в гарному стані!”.

Зрозуміло, що це неправильно. У мене є документи на меблі, є скриншот листування, контактний телефон. Вікторія, до речі, після мого візиту до неї, зателефонувала та запропонувала викупити меблі вже не за 45, а за 25 тисяч.

Меблі Людмили

Я звернулася до адміністрації ринку, але там мені заявили: “Викликайте поліцію, розбирайтеся самі. Нас це не стосується”. Наступного дня я прийшла в магазин і викликала поліцію, одразу сказала, що хочу написати заяву на шахрайку.

Прибігла Вікторія і почала виганяти нас. Заявила, що в мене нічого не вийде, і ми зустрінемося в суді, розповіла, що дочка у неї в правоохоронних органах працює. Поліцейські приїхали, поговорили з Вікторією, зв’язалися з її дочкою, і обидві спочатку заявили, що я їм продала меблі, а потім розповіли, що вони залишилися у жінки в рахунок оренди. Я показала документи, бо нам робили їх на замовлення в “Епіцентрі”.

Врешті-решт ми вирішили ситуацію, як то кажуть – полюбовно. Я забрала меблі, а Вікторія написала розписку, що дає мені три дні на їх вивезення. Я написала про це в соцмережах, деякі мої знайомі одразу відгукнулися, написали, що теж знають людей, з якими сталася аналогічна ситуація.

Розписка на вивезення меблів

Взагалі я хочу, щоб про це дізналися якомога більше людей. Сумно, що такі схеми намагаються провернути під час війни, коли в нас над головами літають російські ракети. Тим більше все це коштує великих грошей.

Дякую поліцейським Краматорська та слідчому відділу за швидку реакцію на звернення. Хлопці навіть підказали як та що краще зробити. Тому раджу не соромитися,  не боятися, і якщо виникають такі випадки, одразу звертатися до правоохоронних органів. Поліція для того й працює, щоб захищати людей.

На жаль, журналістам “Pro100Media” не вдалося зв’язатися з Вікторією з приводу коментаря. Жінка не відповідає у соцмережах та за номером телефону.

Документи на меблі, які належать Людмилі Кремінській

Нагадаємо, заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство) – карається штрафом від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від двохсот до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або обмеженням волі на той самий строк.

Шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому, – карається штрафом від трьох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

Шахрайство, вчинене в умовах воєнного чи надзвичайного стану, що завдало значної шкоди потерпілому, – карається штрафом від чотирьох тисяч до восьми тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

Шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, – карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою – карається позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.