Краматорська районна філія ДУ “Донецький обласний центр контролю та профілактики хвороб” щоденно проводить соціально-гігієнічний моніторинг питної води в розподільчій мережі. За останній тиждень досліджено 12 проб питної води за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками. Відхилень від норми не зареєстровано, вода відповідає вимогам Державних санітарних норм і правил. Йдеться у повідомленні спеціалістів.
Також фахівці слідкують за станом повітря і фіксують відхилення від норми в деяких місцях Краматорська. Зокрема перевищена гранично допустима концентрація фенолу, сажі та інших речовин.
“На останньому тижні проведено 30 досліджень атмосферного повітря, зареєстровані відхилення в атмосферному повітрі автомагістралей на перехресті вулиць Дніпровської та О. Тихого, де вміст формальдегіду 0,04 мг/м³, перевищує гранично допустиму концентрацію в 1,4 рази, азоту діоксиду 0,26 мг/м³, перевищує ГДК в 1,3 рази, вуглецю оксиду 7,2 мг/м³, перевищує ГДК в 1,4 рази, пилу недиференційованого 0,69 мг/м³, перевищує ГДК в 1,4 рази, – не відповідає вимогам “Гігієнічних регламентів”, – йдеться у повідомленні на сторінці Краматорської районної філії ДУ “Донецький обласний центр контролю та профілактики хвороб”. Атмосферне повітря в досліджуваних точках за рештою показників моніторингу відповідає вимогам “Гігієнічних регламентів”.
Щодо ситуація в області, то за даними епідеміологічного спостереження, спалахи та групові інфекційні, неінфекційні захворювання минулого тижня не зареєстровані. Однак є ризик погіршення епідемічної ситуації, через постійні атаки ворога на об’єкти критичної інфраструктури. Про це повідомляє Донецький обласний центр контролю та профілактики хвороб
Нині під постійними обстрілами місто Часів Яр. Там залишається близько 800 людей, які відмовляються евакуюватися. Крім того село Тоненьке, Селидівська і Новогродівська громади, там населення тривалий час вимушено перебуває в укриттях. Воду беруть з альтернативних джерел та колодязів, але якість – не гарантована.
Особливо актуальними для Донецької області є проблеми з постачанням населенню води питної якості через порушення систем водопостачання регіону. Внаслідок активних бойових дій пошкоджені системи водозабезпечення. Однак через постійні обстріли неможливі аварійно-відновлювальні роботи. На даний час без подачі централізованої води питної якості знаходиться частина населених пунктів громад, деякі-тривалий час, перш за все ті, що знаходяться поблизу лінії фронту.
Залиште коментар
Розгорнути ▼