Реєстрація для участі в національному мультипредметному тесті 2024 року розпочнеться 14 березня і триватиме до 11 квітня включно. Як повідомили в Українському центрі оцінювання якості освіти: подати необхідні документи, внести інформацію про себе та обрати предмет для іспиту, – все це можна зробити в електронному форматі. Майбутній учасник НМТ має створити персональний кабінет на сайті УЦОЯО, де зазначити наступні дані:
- реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП);
- прізвище, ім’я, по-батькові;
- дату народження;
- дані документа, що посвідчує особу.
Вже у персональному кабінеті внести реєстраційні дані:
- контактну інформацію;
- обрати категорію “випускник поточного року” або “випускник минулих років”;
- указати на потребу створення особливих (спеціальних) умов);
- вибрати із запропонованих переліків навчальний предмет на вибір і населений пункт в Україні або за кордоном, де плануєте проходити НМТ, а також мову складання предметів сертифікаційної роботи;
- завантажити сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів;
- надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру оцінювання якості освіти, натиснувши відповідну кнопку в сервісі.
Для учнів передбачені три обов’язкові предмети: українська мова, математика та історія України і на вибір — українська література, або іноземна мова (англійська, іспанська, німецька, французька), біологія, фізика, хімія, географія.
Втім до 15 квітня можна “передумати” і внести зміни у персональному кабінеті щодо такого:
- навчальний предмет на вибір, з якого вступник / вступниця бажає пройти тестування;
- населенний пункт в Україні або за кордоном, де вступник / вступниця перебуватиме в дні проведення НМТ;
- інформація про потребу в проходженні НМТ під час додаткових сесій.
Українські випускники, які змушені були виїхати через бойові дії і тепер тимчасово навчаються за кордоном, можуть скласти НМТ у 28 країнах, а саме: Австрія, Азербайджан, Бельгія, Болгарія, Велика Британія, Грузія, Данія, Естонія, Італія, Канада, Латвія, Литва та інші.
З деталями реєстрації можна ознайомитись тут.
“Зауважимо, що НМТ за кордоном буде проведено так само, як і в Україні, тобто в спеціально обладнаних тимчасових екзаменаційних центрах, де з учасниками працюватимуть українськомовні педагоги, підготовлені Українським центром. А отже, вступні випробування традиційно відбуватимуться на засадах прозорості та справедливості ー незалежно від того, де саме учасники їх проходитимуть”,- повідомляє Український центр оцінювання якості освіти.
Після реєстрації учасник НМТ має переглядати інформацію в персональному кабінеті. Якщо замість повідомлення про успішну реєстрацію і можливість сформувати сертифікат буде повідомлення про потребу виправити недоліки, необхідно якнайшвидше це зробити. Перелік недоліків буде зазначено в самому повідомленні (надання недостовірної інформації, ненадання копій документів, тощо). Виправити й повторно надіслати все на перевірку до регіонального центру можна до 15 квітня.
Залиште коментар
Розгорнути ▼