У Краматорську з нагоди Міжнародного дня дарування книжок, який відзначають 14 лютого, стартує благодайна акція “Подаруй бібліотеці книгу українською”. Фонд краматорських книгозбірень потребує оновлення – сучасної нової літератури.
«Чекаємо на нові видання українською мовою 2020-2024 років: популярні книги українських та зарубіжних авторів сучасності; книги з історії України або будь-яку історичну літературу та інше”, – йдеться у повідомленні на фейсбук-сторінці Центральної міської публічної бібліотеки.
Також бібіліотекарі опублікували рекомендаційний перелік літератури. У списку: Ч. Дікенс “Різдвяна історія”, С. Жадан “Інтернат”, С. Тараторіна “Дім солі”, Л. Костенко “Триста поезій” та інші.
Акція триватиме два місяця – протягом лютого та березня.
Довідки за телефоном: 066 196 58 62
Міжнародний день дарування книг – це добровільна ініціатива, започаткована у 2012 році американкою Еммі Бродмур. Головна мета – заохотити до читання та зробити книги більш доступними. Традиція цього дня – подарувати книгу друзям та незнайомцям, віддати їх бібліотекам, школам, дитячим будинкам, лікарням чи просто залишають друковані твори у місцях скупчення людей.
10 цікавих фактів про книги:
- Першою книгою у світі, надрукованою на друкарській машинці, є твір Марка Твена “Пригоди Тома Сойєра”.
- Найстаріша книга в Київській Русі, “Остромирове Євангеліє”, датується 1054 роком.
- Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського є найбільшою у країні. Заснована вона у 1714 році.
- Стародавні греки виготовляли записні книжки з 4-х аркушів пергаменту, складених навпіл і прошитих по середині. Таким чином отримували 16 сторінок для записів. Вони називали їх «тетрада»
- Якщо кожен день читати по 10 сторінок, то за рік їх набереться 3650, а це як мінімум 12 книг.
- Дослідження показують, що 4-6 років – найсприятливіший вік для навчання дитини читання. Після 6-7 років навчити читати складніше.
- Стів Блумберг протягом життя обікрав 268 бібліотек, поцупив понад 23 тисяч книг, серед них були рідкісні екземпляри. Загалом він викрав книг на 20 мільйонів доларів.
- Віктор Гюго написав найдовше речення з 823 слів у романі “Знедолені”. Це світовий рекорд.
- Шерлок Холмс частіше за інших літературних персонажів ставав героєм кіно і телесеріалів.
- Чарльз Діккенс писав “Різдвяну історію” протягом шести тижнів.
Залиште коментар
Розгорнути ▼