До кінця січня у понад 400 школах країни почнуть працювати офіцери Служби освітньої безпеки. Зокрема, це стосується навчальних закладів наближених до зони бойових дій і поблизу російського і білоруського кордонів. Йдеться передусім про Волинську, Дніпропетровську, Житомирську, Запорізьку, Київську, Миколаївську, Рівненську, Сумську, Чернігівську області. Мета проєкту – захистити дітей у школах під час війни та створити безпекове середовище після її завершення. Про концепцію охорони закладів освіти розповів інженер I категорії сектору технічної охорони Краматорського відділу поліції охорони Богдан Шарапенюк.
На Донеччині навчання триває онлайн, тож поки потреби в офіцерах освітньої безпеки немає. Втім при стабілізації ситуації у регіоні, коли діти повернуться за шкільні парти, такі працівники з’являться у школах.
“Цього тижня перші офіцери безпеки розпочали стажування у школах. Їх обрали через конкурс серед чинних працівників поліції. Згодом їх замінять офіцери Служби освітньої безпеки, які пройдуть відбір та відповідну підготовку. Перелік шкіл, де першочергово з’являться офіцери безпеки, узгоджували з МОН, там подали 402 заклади. “, – пояснив Богдан Шарапенюк.
Як зазначив інженер I категорії сектору технічної охорони, офіцери Служби освітньої безпеки це не охоронці, а фахівці з питань безпеки.
Вони перевірятимуть сторонніх осіб, які намагатимуться потрапити до школи, також завдяки металошукачам та спецрамкам виявлятимуть заборонені предмети.
До повноважень офіцерів Служби освітньої безпеки входитиме:
- пропускний режим;
- комунікація з екстреними службами;
- реагування на правопорушення.
Це спільний проєкт Міністерства освіти, Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції.
Залиште коментар
Розгорнути ▼