До Краматорського району повернулось найбільше жителів з евакуації

З початку повномасштабного російського вторгнення 1 млн 354 тисяч жителів Донеччини були змушені покинути рідні домівки та евакуюватись. Однак вже повернулись 220,5 тисяч жителів. Нині, за оперативними даними, в області мешкає 525 тисяч людей. Про це на брифінгу повідомив заступник директора департаменту з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Донецької ОДА Павло Челпих.

“У всіх цих громадян були різні причини для повернення, – зазначив заступник директора департаменту з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Донецької ОДА. – Так, після обстрілу 8 квітня 2022 року російськими окупаційними військами залізничного вокзалу Краматорськ відбулося різке збільшення кількості людей, які вирішили евакуюватися. Але згодом, за даними Краматорської міської військової адміністрації, до міста повернулися 66 тисяч людей. До міста Слов’янська повернулися 39 тисяч людей“.

До Краматорського району повернулось найбільше жителів після евакуації – 128 тисяч осіб.

Однак регіон чи не щоденно потерпає від ворожих обстрілів. Тим паче, росіяни не полишають спроб – захопити всю територію області. Тож на Донеччині триває безкоштовна евакуація. Відповідно до рішення Урядового Координаційного штабу з 18 квітня 2023 року обов’язкова евакуація здійснюється до Житомирської області. Бажаючих вивозять спеціальним поїздом, з 3 січня 2024 року, евакуація здійснюватиметься 1 раз на 8 днів по непарним числам.

Щоб безкоштовно виїхати до безпечного регіону та врятувати свою родину від постійних обстрілів, необхідно:

  • залишити заявку за телефоном 0988903318 або 0662856290, для евакуації тяжко хворих і осіб з інвалідністю просимо телефонувати за номерами: 0997104872, 0993115336, 0993115314, 0961086048, 0961085224;
  • дістатися до місця збору, звідки буде безкоштовний підвіз до евакуаційного поїзду у Покровську;
  • оселитися у Житомирській області – це безкоштовно.
    Влада надає такі соціальні гарантії:
  • безкоштовне житло у закладах комунальної власності (визначених місцями компактного проживання) Житомирської області;
  • щомісячна виплата допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам;
  • гуманітарна допомога;
  • психологічна допомога;
  • медична допомога тощо.

Згідно з рішенням регіональної комісії з питань техногенної та екологічної безпеки, триває примусова евакуація дітей з населених пунктів Торецької міської громади.

“Вже два місяці ми забезпечуємо примусову евакуацію дітей з Торецької міської громади, яка розташована поблизу лінії фронту. На початку проведення цих заходів на території Торецької громади було виявлено 240 діточок. Під час евакуації ще додатково було виявлено 58 дітей. На даний час на території Торецької громади залишається 39 дітей. Щодо евакуації юних громадян відповідні служби нам надають пропозиції, і ми їх опрацьовуємо та готуємо рішення. Загалом наші спільні зусилля спрямовані на те, щоб якнайменше дітей залишалося на території Донецької області, особливо у тих громадах, які наближені до лінії протистояння», – зауважив заступник директора департаменту з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Донецької ОДА.

В облдержадміністрації розповіли, що спостерігають паузу у поверненні жителів області додому. Втім навесні наступного року прогнозується зростання кількості людей, які повертатимуться. Подібна ситуація була і торік. Перед опалювальним сезоном з евакуації почали повертатися люди. Вже цьогоріч значна частина людей повернулись до рідної оселі навесні.