Громадяни постраждали від одних й тих самих, «розкручених» злочинних схем: обман під час онлайн-шопінгу, під виглядом банківських працівників та «допомога знайомим». За всіма фактами відкриті кримінальні провадження.
Про це повідомляє Краматорське районне управління поліції Донецької області.
Поліцейські постійно нагадають про дії шахраїв, але громадяни продовжують вірити незнайомцям, віддавати їм свої гроші. Тільки цього тижня жителі Краматорського району втратили понад 20 тисяч гривень.
В одному випадку, виконуючи вказівки «працівника» банку, заявниця втратила понад 3000 гривень. У другому – жінка отримала повідомлення від знайомої з проханням про фінансову допомогу. Згодом виявилося, що це смс їй надіслали аферисти, які взломали акаунт. Сума збитків – 10 тисяч гривень.
Також під час купівлі товару через Інтернет жителька Краматорська стала жертвою шахраїв. Ще одна жінка повідомила, що її ошукала малознайома.
Поліцейські закликають мешканців бути пильними. Та ні в якому разі:
– ніколи нікому не повідомляйте номер банківської картки, термін її дії, CVV2-код, а також паролі, що надходять в SMS-повідомлені. Працівник банку не має права з’ясовувати або уточнювати особисті дані клієнта;
– якщо є підозри, що з вашим картковим рахунком намагаються вчинити шахрайські дії та заблокуйте картку;
– робіть покупки тільки через перевірені сайти;
– користуйтеся під час купівлі товару послугою «накладений платіж», тобто оплачуйте при отриманні товару на пошті;
– перш ніж допомагати близьким, впевнитесь, що вісони дійсно потребують допомоги.
Залиште коментар
Розгорнути ▼