У Дніпрі відкрили виставку дніпровського митця Михайла Кубліка “Крим – це Україна”

Її приурочили до Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

Виставка проходить у Дніпровському Будинку мистецтв. На виставці представлені роботи краєвидів Криму, з якими преплетається трагедія нинішньої війни.

Захоплення красою Криму, його історичними місцями та краєвидами, неприйняття російської агресії кримського півострову втілились у десятках масштабних живописних полотен, більшість з яких надзвичайно працелюбним художником написані за останній рік. Символічно, що днем відкриття такої тематичної виставки художник обрав свій ювілейний день народження – 75 років!

“Особлива образність в роботах автора передається через ритм кольорів, яскраву та іноді декоративну палітру. Він багато подорожує, вивчаючи знакові, пам’ятні та сакральні місця України, яку художник дуже любить. Картини художника – не просто документальні види, а яскрава поема про красу і любов до рідної землі”, – каже арт-директор в Дніпровський Будинок мистецтв Валентина Слобода.

Відвідувачі виставки отримали великий емоційний заряд. Тема викликала інтерес не тільки у шанувальників творчості Михайла Кублика, а і у кримських татар, що живуть у Дніпрі.

До уваги гостей також була представлена тематична книжкова виставка «Крим- це Україна», підготовлена працівниками міської публічної бібліотеки. Історичні нариси, етнографічні щедро ілюстровані описи, фотоальбоми, художні книги кримських авторів та тематичні видання діаспори зацікавили усміх присутніх.

Крим – це Україна. І 20 січня щорічно про це нагадує нам. Це день, коли у 1991 році жителі півострова висловилися за відновлення Кримської автономії, що визначило статус Криму в складі Україні.

Доки наші Збройні сили наближають перемогу на фронті, ми наближаємо її в тилу, досліджуючи нашу країну і поширюючи правдиву інформацію про неї.

Довідка: Михайло Олексійович Кублик – майстер архітектурного живопису, історичний живописець, представник українського кубізму. Його справедливо називають співцем рідного міста.

Він член Національної Спілки Художників України (1990). Працював на Дніпропетровському художньо-виробничому комбінаті (1976–1997). Брав участь в обласних (з 1976) і республіканських (з 1980) виставках. Починаючи з 1990 року, активно проводить персональні виставки в різних містах України.

У період з 2000 по 2004 рік Михайла Кублика був членом правління Дніпропетровської організації Національної спілки художників України.