З 1 липня у Центрі сімейної медицини №1 запрацювала Служба паліативної допомоги. Потреба була вже декілька років через великий наплив пацієнтів.
Наразі паліативну допомогу отримують 32 людини, які через хронічні хвороби маломобільні і не можуть прийти до лікарні. Їхній вік від 45 років, найстаршому 85. Про це журналістам “PRO100Media” розповіла сімейна лікарка Служби паліативної допомоги Вікторія Вінник.
“Паліативна допомога займається пацієнтами у яких є хронічні захворювання, які впливають на якість життя. Це можуть бути пацієнти з порушенням мозкового кровообігу, інфарктами, розсіяним склерозом, цукровим діабетом, неврологічними та кардіологічними захворюваннями і не тільки”, – розповідає сімейний лікар кабінету Служби паліативної допомоги Центру сімейної медцини № 1 Вікторія Вінник.
У Службі працює два сімейних лікаря та чотири медсестри.
“Ми відвідуємо пацієнтів раз на місяць чи частіше за необхідністю. По телефону спілкуємось кожного тижня. Ми контролюємо їх стан. Якщо людина самотня і їй потрібна перев’язка, ми приїжджаємо кожен день. Якщо є рідні або доглядальники, ми намагаємося навчити їх. Також ми навчаємо внутрішньом`язовим ін’єкціям, щоб доглядальник міг надати допомогу, у екстреному випадку”, – говорить сімейний лікар кабінету Служби паліативної допомоги Центру сімейної медицини № 1 Вікторія Вінник.
Отримати допомогу у паліативній службі можуть люди будь-якого віку, але після направлення сімейного лікаря.
Залиште коментар
Розгорнути ▼