Весна, яка нарешті наступила – час «сили» кліщів. Нагадуємо основу інформацію про цих маленьких злодюжок. Про це пише Міністерство охорони здоров’я України.
⓵ Кліщі живуть у високій траві та кущах. Поширені чутки про те, що вони стрибають на вас з дерева — це неправда.
⓶ Кліщів добре видно на світлому одязі.
⓷ Поки ви рухаєтесь, вони не вчепляться в вас. Їжу вони почнуть шукати, коли ви нарешті присядете відпочити. Рухаються кліщі знизу догори — досить повільно.
⓸ Чим довше кліщ на тілі – тим більше ризиків, що він передасть якусь інфекцію. Щодвігодини оглядайте себе та своїх дітей на наявність кліщів. Перевірте себе вже без одягу й після прогулянки. Додаткова небезпека криється в тому, що укус кліща практично невідчутний — тварина виділяє анестетик при укусі. Отож огляд – це просто must have!
Використовуйте репеленти!
Зверніть увагу на активну речовину, в складі має бути хоча б одна з переліку:
☛ DEET (ДЕТА);
☛ пікарідін (KBR 3023);
☛ IR3535;
☛ OLE (ефірна олія лимонного евкаліпту);
☛ PMD (параментан-діол);
☛ 2-undecanone;
☛ перметрін.
Не зайвим буде обробити захисним засобом взуття. Також ефективно буде обробити одяг зсередини, наприклад, шкарпетки.
Якщо вас вкусив кліщ
Забудьте про застарілі правила типу помазати кліща олією/лаком/вазеліном. Не треба його крутити руками чи випалювати. Вам потрібна дієва зброя: це або пінцет з гострими кінчиками або спеціальна ручка-ласо (от нею як раз можна кліща прокрутити). Купити це все можна в аптеці або в ветеринарних крамницях.
Щоб знизити ризики хвороби Лайма протягом 72 годин після укусу, ви можете випити 1 таблетку антибіотика доксицикліну. Такі поради дає Центр з контролю та профілактики захворювань США (CDC). Це особливо доречно, якщо кліщ пробув у тілі понад 36 годин. Обов’язково перед цим порадьтесь з лікарем/кою!
Текст підготовлений у співпраці з партнерами з INSCIENCE в рамках проєкту «Бережи себе».
Залиште коментар
Розгорнути ▼