Євро-2028. Турнір приймуть Велика Британія та Ірландія

Туреччина відмовилася від боротьби за проведення Євро-2028. Турнір приймуть Велика Британія та Ірландія

Господаря континентальної першості офіційно оголосять 10 жовтня.

Туреччина відкликала заявку на проведення чемпіонату Європи з футболу 2028 року. Про це повідомила пресслужба УЄФА.

Претендентами на проведення Євро-2028 були, власне, Туреччина та спільна заявка Великої Британії та Ірландії. Тепер господар континентальної першості 2028 року відомий автоматично – офіційно його оголосять у вівторок, 10 жовтня, коли відбудеться засідання Виконавчого комітету УЄФА.

Рішення Туреччини відмовитися від проведення Євро-2028 ґрунтується на бажанні провести чемпіонат Європи 2032 року спільно з Італією. Доля цієї заявки також визначиться на прийдешньому Виконкомі організації.

“Відповідно до заяви від 28 липня, якою італійська та турецька футбольні асоціації подали спільну заявку на проведення Євро-2032, адміністрація УЄФА написала обом федераціям. У листі підтверджується, що їхня спільна заявка була належним чином отримана та відправлена для оцінки та розгляду Виконавчим комітетом УЄФА”, – йдеться у повідомленні керівного органу.

Відтак, чемпіонат Європи-2028 прийматимуть одразу п’ять країн: Англія, Ірландія, Шотландія, Вельс та Північна Ірландія. Оскільки така кількість складає майже п’яту частину учасників фінальної стадії турніру, за інформацією Sky Sports, усі вони зіграють у кваліфікації Євро-2028.

Натомість на два місця, які УЄФА зберігає для організаторів турніру, претендуватимуть збірні, які не подолають кваліфікацію чемпіонату Європи-2028. Однак участь у фінальній частині Євро команд, що не подолали відбір, в УЄФА наразі не знайшла достатньої підтримки.

Чемпіонат Європи з футболу: що відомо

  • Перед жовтневими матчами відбору на Євро-2024 збірна України займає третє місце у своїй відбірковій групі. Набравши сім очок у п’яти поєдинках, “синьо-жовті” за додатковими показниками випереджають Північну Македонію.