Суд Трампа

Суд визнав Трампа винуватим у шахрайстві та завищенні своїх активів

У Нью-Йорку суд постановив, що колишній президент США Дональд Трамп роками вдавався до шахрайства під час ведення свого бізнесу з нерухомості та подавав неправдиві фінансові звіти упродовж приблизно десяти років.

Про це пише Reuters.

Цивільний позов проти Трампа подала генеральна прокурорка Нью-Йорка Летиція Джеймс у вересні 2022 року. Колишнього американського президента та його компанію Trump Organization у позові вона звинуватила у брехні з 2011 до 2021 рік щодо вартості активів і власного капіталу на 2,2 мільярда доларів, щоб отримати кращі умови банківських позик і страхування.

У позові йдеться, що Трамп неодноразово брав участь у шахрайстві, заявляючи про перебільшену вартість деяких зі своїх об’єктів у річних звітах про фінансовий стан.

У своєму рішенні суддя навів кілька прикладів. Зокрема Трамп часто стверджував, що його пентхаус у Trump Tower був утричі більший, ніж насправді, навіть після того, як його попередили про помилку.

“Невідповідність такого порядку величини забудовником, який десятиліттями оцінював власну житлову площу, можна вважати лише шахрайством”, — написав суддя.

У рішенні суддя відхилив свідчення Трампа, у яких колишній президент США заявив, що фінансові звіти не були шахрайськими, оскільки вони містили застереження. Трамп сказав, що в заявах міститься “непотрібний стан справ”, що попереджає кредиторів, що на них не варто покладатися.

У позові Летиція Джеймс стверджує, що Трамп отримав “суттєву” фінансову вигоду, надавши неправдиву інформацію у своїх фінансових звітах. Йдеться зокрема і про 150 мільйонів доларів у вигляді вигідних процентних ставок, які він отримав від банків, введених в оману.

“Рішення судді Артура Енгорона з суду штату Нью-Йорк на Манхеттені є майже повною поразкою для Трампа та обмежує масштаб запланованого на 2 жовтня судового розгляду здебільшого сумою, яку відповідачі повинні виплатити як компенсацію”, — йдеться у повідомленні Reuters.

Як пише The New York Times, суд своїм рішенням позбавив колишнього президента контролю над деякими з його фірмових об’єктів Нью-Йорка. У позові генпрокурорка Летиція Джеймс вимагає стягнення з Трампа близько 250 мільйонів доларів. Розмір компенсації визначить суд, що має розпочатися у понеділок, 2 жовтня.

Рішення судді постановило одне з найбільших покарань, яких вимагала позовниця, а саме — анулювання бізнес-сертифікатів, які дозволяють працювати деяким об’єктам Трампа в Нью-Йорку. Це може мати серйозні наслідки для сімейного бізнесу Трампа, пише The New York Times.

Рішення не призведе до ліквідації всієї компанії Трампа, але воно спрямоване на припинення його контролю над флагманською комерційною нерухомістю на Волл-стріт, 40 у Нижньому Манхеттені та сімейним маєтком в окрузі Вестчестер. Дональд Трамп також може втратити контроль над іншими своїми нью-йоркськими об’єктами, включно з вежею Трампа в центрі Манхеттену.

Суддя також наклав санкції на адвокатів пана Трампа за наведення аргументів, які він раніше відхилив. Він наказав кожному виплатити по 7500 доларів, зазначивши, що раніше попередив їх, що аргументи, про які йде мова, межують з легковажністю.