Amazon

США звинуватили Amazon у монополізації ринку і подали до суду

Федеральна торговельна комісія США 26 вересня подала антимонопольний позов до суду проти Amazon і попросила суд розглянути можливість змусити компанію продати свої активи.

Про це пише Reuters.

Комісія заявила, що Amazon обмежує ритейлерів на своєму ринку знижками, що пригнічує конкуренцію і змушує продавців використовувати її послугу. Позов очікувався після багатьох років скарг на те, що Amazon та інші технологічні гіганти зловживали своїм домінуванням у пошуку соціальних мереж та онлайн-торгівлі, щоб контролювати найбільш прибуткові сегменти інтернету.

Позов, до якого приєдналися 17 генеральних прокурорів штатів — це підсумок чотирирічного розслідування і федеральних позовів, які подавали проти Google Alphabet (GOOGL.O) та Facebook Meta Platforms.

Федеральна торговельна комісія США просить суд видати постійну судову заборону, яка зобов’язує Amazon припинити свої незаконні дії. Позов подали до федерального суду Сіетла, де базується компанія.

“Залишена без контролю, Amazon продовжить свою незаконну політику для збереження своєї монопольної влади”, — заявила американська торговельна комісія.

У скарзі також міститься прохання розглянути “будь-які попередні або постійні заходи щодо забезпечення справедливості, серед яких, крім іншого, структурні заходи, необхідні для відновлення чесної конкуренції”. Це означає, що Amazon має продати актив, наприклад, частину бізнесу.

Amazon заявила, що позов комісії був помилковим і завдасть збитків споживачам, оскільки призведе до підвищення цін та уповільнення постачання товарів. Акції Amazon після цього впали на 3,3%.