Ердоган не поділяє “негативного ставлення” до Путіна і закликає світ послабити санкції

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган не погоджується з “негативним ставленням” світових лідерів до президента Росії Володимира Путіна через вторгнення в Україну і закликає світ послабити санкції, зокрема відновити підключення РФ до системи SWIFT для міжнародних платежів.

Про це він заявив у Нью-Йорку, передає Bloomberg.

“І лідери, і прем’єр-міністри негативно ставляться до Путіна. Звичайно, у нас не однакове ставлення. Я не вважаю таке ставлення правильним. Тому що Росія – не звичайна країна”, – сказав Ердоган.

Видання зазначає, що надаючи українським військовим бойові безпілотники, Туреччина відмовилася приєднатися до санкцій проти Росії через вторгнення. Ердоган намагався досягти миру Україною та РФ та відродити “зернову угоду”. На саміті Групи 20 у Нью-Делі Ердоган закликав світових лідерів задовольнити деякі вимоги Росії після того, як йому не вдалося переконати Путіна повернутися до “зернової угоди”, з якої він вийшов у липні.

За словами трьох турецьких чиновників, знайомих з обговореннями, Туреччина просить світових лідерів сприяти страхуванню російського експорту продовольства та добрив лондонським Lloyd’s і відновити підключення Москви до системи SWIFT для міжнародних платежів.

“Росія є одним із провідних виробників зерна у світі. Тепер ви не можете ігнорувати таку країну. Ми продовжуватимемо наші відносини з Росією в позитивному ключі”, – сказав Ердоган, маючи на увазі сподівання Туреччини стати центром експорту природного газу до Європи за підтримки Росії, а також залежність Туреччини від імпорту російського газу.