У червні мешканці Краматорського району 15 разів попадалися на різні афери шахраїв — від “купівель” в інтернеті до вкладення коштів в операції з криптобізнесом. Всього за цей час чоловіки і жінки громади втратили понад 310 тисяч гривень.
Про це повідомив інспектор з комунікації Краматорського районного управління поліції Марк Ткаченко.
“Серед потерпілих – чоловіки та жінки різного віку. Серед людей, ошуканих шахраями у червні, більше третини склали жителі міста Краматорськ. Також є мешканці Слов’янської, Дружківської, Лиманської та Олександрівської територіальних громад”, –зазначив він.
За даними поліції, найдорожче потерпілим обходились спроби придбати в інтернеті автотранспорт.
“55-річний лиманець знайшов на відомому сайті повідомлення про продаж машини та погодився відразу перевести продавцю 159 тисяч гривень. 48-річний дружківчанин отримав подібну “вигідну” пропозицію та втратив 37,5 тисяч гривень. А бажання покататися на власному скутері коштувало 42-річному чоловіку з Краматорська “всього” 10,8 тисяч гривень”, – йдеться у повідомленні.
Як повідомили правоохоронці, жителі Донеччини також стали жертвами шахраїв, які представлялися працівниками банку, тому розголошували інформацію зі своїх карток. У результаті вони втратили заощадження на суму близько 30 тисяч гривень.
“Літня краматорчанка повірила, що з нею телефоном спілкується зять та перевела йому 6,5 тисяч гривень “на лікування”. Мешканець Слов’янська дуже здивувався, коли почув, що позичив у знайомого 1,5 тисячі гривень, доки не дізнався про злам свого профілю у соцмережах”, – розповіли в управлінні.
Були, за інформацією поліції, й “класичні” схеми, започатковані років двадцять тому.
“Двоє громадян на вулиці дали “зателефонувати” невідомим перехожим, які згодом зникали з їх гаджетами”.
Також правоохоронці розповіли про звернення жінки, яка спробувала заробити на “криптобізнесі”.
“По телефону з об’яви їй повідомили, що вкладення будуть за пару днів подвоюватись. Саме так спочатку і було: суми у 100 гривень майже відразу чудовим образом перетворювались на 200. А ось коли громадянка повірила у свою вдачу та переслала “фахівцю” набагато крупнішу суму – все відразу закінчилось”, – розказали в Краматорському районному поліції Донецької області.
Нагадаємо, фішингові аферисти витягнули гроші з картки жительки Краматорська через підробний “ресурс” “єДопомога”. Шахраї отримали доступ до її карткового рахунку та зняли всі заощадження – понад 5 тисяч гривень.
Залиште коментар
Розгорнути ▼