Менше місяця в опорному закладі загальної середньої освіти імені Василя Стуса навчаються діти-біженці за новою освітньою програмою з українознавчим компонентом. Мета нововведення – зменшити подвійне навантаження на школярів, які одночасно вчаться в українській та закордонній школах. Як проходить навчання, журналістам «PRO100MEDIA» розповіла Наталія Машкіна заступниця директорки.
Серед обов’язкових предметів українознавчого компоненту є: українська мова та література, навчання грамоті (початкова школа), географія та історія України і правознавство. Вивчення дисциплін залежить від класу. Зазвичай це ті предмети, які не вивчають в закордонних школах.
Натепер виявили бажання вчитися за цією програмою троє учнів – 6, 7 та 8-го класів. Поки що окремих класів не створювали адже потрібно не менше 15 школярів. Формат навчання подібний до того, як зараз вчаться діти з тимчасово окупованих територій.
«У нас навчання офлайн. Тобто діти закріплені за нашою платформою MOODLE. Там у зручний для них час вони отримують теорію і є певні завдання. Учні закріплені за дистанційними класами, вони у нас уже були для учнів з тимчасово окупованих територій, і для них була платформа MOODLE. Як виглядає процес навчання – краматорські школярі навчаються онлайн і домашнє завдання на платформі MOODLE виконують. А ті, хто в Донецьку, наприклад, зараз проживає, то вони постійно навчаються на цій платформі, тобто онлайну з ними немає. Така форма навчання і з дітьми, які зараз за кордоном і обрали програму з українознавчим компонентом», – пояснила Наталія Машкіна, заступниця директорки ОЗЗСО імені В. Стуса.
Якщо дитині щось незрозуміло, вона завжди може звернутися до вчителя.
«Є чат , є графік консультацій. Якщо учням потрібна консультація вчителя, вони тоді виходять з вчителем онлайн. Якщо їм досить того, що вони подивились відео і виконали завдання – отримають оцінку», – розповіла Наталія Машкіна, заступниця директорки ОЗЗСО імені В. Стуса.
Також є спеціальні курси для НМТ, учні можуть обрати предмети і вивчати їх разом з українознавчим компонентом.
Поки не багато учнів виявили бажання вчитися за цією програмою. Заступниця директорки пояснює це тим, що таке нововведення стартувало не з початку навчального року, а ще батьки хочуть аби діти вчили хімію, фізики, біологію в українській школі, адже викладання в іноземних школах відрізняється.
Передбачається, що учні будуть тимчасово переведені в класи для вивчення українознавчих предметів і зможуть продовжити навчання у своїх школах після повернення в Україну або в разі бажання знову навчатися на стандартній дистанційній, сімейній формах або екстернаті.
Загалом у Донецбкій області 5 шкіл, де формуються класи (групи) для вивчення українознавчого компонента.
Залиште коментар
Розгорнути ▼